bugün

rakı balık olayını yanlış anlamış insan manyaklığı.
(bkz: rakı şişesinde balık olmak)
balıkları akvaryumdan çıkartıp rakı şişesine atmaktan daha kabul edilebilir bir manyaklıktır, evet. orhan veli'yi getirir aklımıza hemen.

eskiler alıyorum
alıp yıldız yapıyorum
musiki ruhun gıdasıdır
musikiye bayılıyorum

şiir yazıyorum
şiir yazıp eskiler alıyorum
eskiler verip musikiler alıyorum

bir de rakı şişesinde balık olsam
battı balık yan gider ver rakıyı veeerrrr diye bağıran balıklar görülebilir yer yer.
akabinde lepisteslerin japon balıkları ile karşılıklı çilingir sofrası kurmasıyla devam edecek olaydır.
dökenin pata küte dövülmesi gereken olaydır. rakıya yazıktır...
çok yazıktır. çok günahtır.
rakı şişesinde balık olmak sözünü bir nevi yerine getiren yaratıcı uygulama.
bildiğin rakı israfıdır.
onu bulamayanlar var hayvan.
akvaryumun içindeki balıklar için; 'onların da derdi, tasası vardır.' deyip, akvaryumdaki suya içki ilave etmektir.
(bkz: bir de raki sisesinde balik olsam)
balıkların ölmesine yol açar.

(bkz: ordaydım)
balıklara orhan veli havası vermek.

(bkz: rakı şişesinde balık olsam)
şayet akvaryumda piranha varsa, rakıyı vermişken balık parçacıkları atmamak olmaz.*
yanına bir de zeki müren açıp rakı-balık-zeki müren üçlüsünü kurmak adına yapılabilir.
rakılı akvaryumda balık olsam, diyen balıkların isteğine cevap vermektir.
biraz kavun biraz da peynir parçalanarak akvaryuma atılırsa balıklar daha çok keyiflenebilir. karşılarına buzlu bir rakı bardağıyla geçilip, bardak akvaryumun camına tokuşturularak şarkınızı mırıldanmaya başlayabilirsiniz. burası agora meyhanesi, burda yaşar aşkların en divanesi, en şahanesi...
rokada atılırsa tam olacak durumdur.
beraber içki içilecek dost bulunamadığı zaman içki arkadaşını bulup onun ile içkiyi paylaşmaktır. akvaryumun yanına içki masası kurulur, 70'lik rakı açılır, derdini anlatırsın balıklar dinler ve 5 saniye sonra unutur. tıpkı insanlara sorununu söylediğinde anlamaması gibi. o da anlamıyor o da anlamıyor bir fark yok diye düşünür ve rahatlarsınız. sonra yahu balıklarda içsin belki içince onlar da açılır ve bir şeyler anlatır diye düşünülür bir büyük rakının sonuna doğru.
Balıkların yarım saat sonra şişmiş bir şekilde ölmesine neden olur bu eylem ve vicdan azabı gelir akabinde.
balıkların sisli havalarda alkollü araç kullanıp kullanamadıklarını test etmek için yapılan deneydir.
balıkları kankalarının yerine koyan ve balıklarıyla beraber felekten bir gece çalmak isteyen kişinin yapacağı eylemdir.
orhan veli hayranı olan insan yapabilir mesela bunu.
birkaç parça peynir ve kavunla daha da renklendirilebilir.
et şaraba batırılırda, balık rakıya batırılmaz mı diye düşünen kişinin gerçekleştirdiği olaydır.

(bkz: ekmek arası rakı balık)
müthiş hafızalarıyla tanınan balıkgil canlılara hitaben "aklını alırım" sözünü eyleme dökmektir.
(bkz: amı götü dağıtmak)