bugün

attığınız maillere hemen dönüş yapan firma.
küçükken otobüsle mola verdiğimizde uzaktan gözüken ve yaklaşıp yanından geçerken iki elimi otobüs camına yaklaştıracak kadar hayranlıkla baktığım fabrika.
Habertürk, yangın haberini "dünyanın en büyüğü yanıyor" manşetiyle vermiştir.
"Dev fabrikada yangın / Yalova'ya 13 kilometre uzaklıkta bulunan AKSA Akrilik Kimya Sanayi fabrikasının elyaf deposunda sabah 08.30 sıralarında yangın çıktı."
Biraz sonra gitmek üzere yola çıkacağım fabrika.

Yağmur yağmasa bari.
Pertimi çıkaran fabrika. Ulan fabrika içinde arabayla dolaşmak nasıl yasaklanır. Mına koyduğumun yeri dana gibi zaten. Yürümek de yasakmış. Uçalım mı istiyorsunuz lan?

Üzdün beni bitanesi.
Üstünüze buram buram elyaf kokusunu sindiren fabrika. Sigara içiyorum sırf kokusu yatışsın diye. Bu yüzden başladım sigaraya da.
dünya elyaf fabrikaları arasında tek çatı altında en büyük üretim kapasitesine sahip fabrika. ayrıca karbon elyafın dünya piyasasının %10unu elinde bulunduruyor. kendine ait limanı ve kömür santrali var. içinde halısaha, tenis kortları ve hayvanat bahçesi mevcut. akkök şirketler gurubuna ait fabrika, yalova denizçalı köyü sınırları içerisinde kalıyor, ayrıca yakınlarında aynı şirket grubuna bağlı akkim aktops gibi fabrikalar da mevcut.
Aktops ayrı bir fabrika değildir şu an. ismi de değişip tekstil direktörlüğü olmuştur. Bir nevi önce topraklarına kattı sonra da sindirdi aksa, Aktopsu.