bugün

erkin koray'ın başyapıtlarından biri.
bir şehir efsanesine göre erkin koray attık bitti lafının üzerine yazılmıştır. serttir.
müthiş bir soloya sahiptir.

sözleri:

akrebin gözleri her an üstümde sanki
akrebin gözleri öyle yaman ki
öylece bakıyor hiç göz kırpmadan
bekliyor beni kımıldamadan

hainlikle dolu boşalan bakışları
sanki bitmez bir kin nefret soluyor
yavaş yavaş yandan yaklaşışları
belli ki küçük bir fırsat kolluyor

sen oradasın ben buradayım
sanma ki ben korkulardayım
bundan böyle ben kuşkulardayım

akrebin gözleri akrebin akrep
akrebin gözleri akrep akrep

akrebin gözleri, zaman böyle geçerken
bekleme boşuna bekleme beni
bir yerlerden gelip bir de giderken
varolmak yokolmak ne farkeder ki?

akrep burcu insanın gözlerinin de çok etkileyici olduğunu akla getiren iki kelime.
erkin korayın en başarılı nadide parçalarından sadece birisidir. yıllar önce bir türkün rock müziğine ilişkin yapabileceklerinin işaretlerini vermiş ve hatta göstermiştir bile. Erkin baba!
birileri bunu çok sert yorumlasa ne güzel olur dediğim Erkin Koray eseridir.
erkin babanın yaptığı en güzel şarkıdır kendi kanaatimce. gerçekten insanı dinkedikçe mesut bahtiyar ediyor. bir de trip mod açık kalmışsa.
(bkz: aman sabahlar olmasın)
(bkz: arzular şelale)
yedi dakikalık süresi ile iron maiden esintisini yaşatmıştır. özellikle bu albümde günümüz 20'li yaşların rockçılarından neden daha baba bir müzisyen olduğunu ispatlamış şarkıdır.
insanın içindeki yaşanmışlıkların anılarından yorgun değil hırslı olarak sağ kalmasının enerjisi ve gücün gözlere yansımasıdır. akrep burcu insanlarının özelliği olduğu gibi akrep gibi sürekli ateş çemberinde kalan insanlarında özelliğidir. ateş çemberinden her kurtuluşta gözler dahada güvenle bakar dünyaya hayata.
erkin korayın türk rock müziğine attığı, silinmeyecek imzadır. türk rock ne derlerse, referans olarak verilebilir.
ufuk ve zihin açan erkin koray başyapıtı.
türk rock müziğinin en iyi şarkısıdır. türk müzik tarihinde de ilk 3 e kafadan girer. hatta tüm dünyanın en iyi 100 rock şarkısı listesinde de bulunmalıdır.
erkin koray gitardan ne anlar yeaa diyen ergenlerin dinlemesi gereken erkin baba parçasıdır.
bir bu parçaya bakıyorsun, bir de şimdikilere. tekrar bakıyorsun. işte öyle bir şarkı.
korkunç bir şarkıdır. dinlemeyindir.
erkin baba'nın 1:45 de gitarı konuşturduğu parça.

jimi hendriks yapınca süper erkin baba yapınca auuu...
sololarıyla ruhumu delik deşik eden bir erkin baba klasiği.
mükemmel sololarla bezeli, canım sıkılınca açtığım, erkin koray ın usta işlerinden. mükemmel bir altyapısı vardır parçanın, ülkemizde rock müzik yapılmıyor diyenlere kapağın kralıdır.
türk rock müziğinin belki de en kaliteli 5 şarkısından biridir.o riffler o sololar nedir öyle be.

http://www.youtube.com/watch?v=gT1K6yraySY
Türkçe dilinde yapılmış en kaliteli şarkılardan birisidir.
Defalarca dinlenebilir, heavy metal tadında serttir ama bu tarzı sevmeyen adamları bile baymaz.
Sözleri zihnin duvarlarında gider gelir.
türk rock tarihinde bir mihenk taşı olması gereken şarkılardan birisidir ama öyle midir bilmiyorum.
Efsaneee,tek kelimeyle efsane parca be.

Turk rock tarihinin en iyi sarkilarindan .
Mecaz nedir bilmeyen adamların "hangi kafayla yazılmış bu yeaaa" diye eleştirmeye çalıştığı erkin koray eseri.

Oradaki akrep senin bildiğin akrep değil arkadaşım bildiğin saat kadraninda olan akrep hani yelkovan falan var oradaki.
türk rock'ına yön vermiş, adına gitar denilen aletin 6.16 lik kısmından sonra, belkide türk rock'ında devrim olmuş sololar çıkmıştır.
aşırı motive ve ilham veren erkin koray parçası.tanrıverdi nin burhan altintopu yumrukladigi sahnede çalmıştı.
güncel Önemli Başlıklar