bugün

kendine veyahut bir şekilde sakat olmayan birisine o belgeyi kullanarak alıyorsa hak yiyen, ağır sahtekarlık yapan insandır.

hepsinden gayrı kanunen suçlu konumundadır.
Bu isi yapan gordugum herkes ya avukat ya polis. Bu da ilginc.
1. dereceden yakin olmayan kimse alamaz,%90 engelli raporuna engelli kisi ve en yakin akrabasina kullanim hakki veriliyor,%90 altina ise sadece kisi kendisi kullanabilmektedir ve 5 yil aracin satilmasi mumkun degildir keza artik bu sekilde rapor almak veya raporun derecesini yukseltmek cok zorlasti hukumet cok titiz davranmaya basladi bu rapor olayini artik.
Ne derece doğrudur tartışılır.
Biz aldık. Arabayı aldığımızda anneannem 93 yaşında, yaşı gereği hem fiziksel hem de psikolojik olarak %92 engelliydi. Şu an 95 yaşında ve artık kendi başına yatakta dönemiyor bile.

Arabayı annem aldı. 3-4 defa bindirdik arabaya. Araba seçerken evde bir hafta falan sürekli modeli, rengi vs. Konusu döndü. nereden, nasıl aklına geldiyse geçen gün 'araba kırmızı olsun. Kırmızı alın. Kırmızı arabam olsun.' diye tutturdu. Araba gri ve alınalı 2 yıl oluyor. Tabii üzülmesin diye internetten arabanın aynı modelinin kırmızısını gösterip 'bak fotoğrafını çektim senin için' dedim. Ciddi ciddi 'kırmızı arabam var' diye sevindi. Kıyamam yaa...
var benimde tanıdığım. 75 bin tl lik kia sportage i 40 bin liraya kapattılar.
bunu yapan kişilerin aileye kazık atan bacanak vs. kişiler olduğu düşünülür şahsımca...
Benim kuzen demeye dilimin varmadığı bir herif, engelli olan diğer kuzenimizin üzerinden yapmaya çalıştı bu durumu.

Bunun ağzına öyle bir sıçtım ki, artık kendi raporuyla kendi aracını alabilecek kıvama geldi.
sistemin deliklerini bulan adamları seviyorum. senin devletin 20 liralık rakıya 50 lira vergi alırken çok mu dürüst?