bugün

miras kavgası, aile içi kavgalar, boşanmalar vs. neden olur bu sürecin başlamasına...
akrabaların zaman içerisinde çekilmez bir hal almasıdır. tüm kuzenlerim benden çok küçük olduğu için şimdilik rahat olduğum süreçtir. lakin 10 yıl sonra hepsi yardım nidalarıyla ensemde tünecektir farkındayım efendim.

edit: tanım eklendi.
büdüt: sözlükte troller cirit atarken bu tanımın dikkat çekmesi, dikkatimi çekti.
milli piyangodan büyük ikramiye çıkması ile anlaşılabilecek süreçtir.
inşaatta kullanılan bir araç vardır adı keser kullanan varsa bilir böle vurdukça ağaca herhangibi kesebileceği birşeye kendi önünüze doğru düşer parçaları aynı misal kesebileceği parçasanız yada kestiğinde önüne düşüyorsa siz akrabasınız ve sizden iyisi yoktur ama kesemiyorsa ve kestiğinde ters bi açı çiziyorsa kesebileceği başka parçalar aramak üzere yöne değiştiren sizden kaçan insanlardır...
dayılarımı tarif eden olaydır.ulan böyle çakalını görmedim ya bir de yüzsüzler ağzınız açık alır.anneniz nedeniylede çok bir şey diyemezsiniz.*
alış-veriş ile başlayan süreçtir. yiyin için ama bundan uzak durun.
malesef mirastır sebeb. cam kırıkları bırakır aile içine.
sizin mesleğinizde yükselme ve daha fazla ücret alma süreciniz kadardır.
(bkz: akrep akraba iliskisi)
ailede hatırı sayılır mirasa sahip bireyin vefatıyla başlayan süreçtir. insana acısını bile yaşatamazlar adam gibi. çok fazla değerin insanın içinde ölmesine neden olur. "bu mu lan.." dersin..
(bkz: aile bağları)
allahın gazabı bu kadar çeşitliyse olası deformasyondur.
Şans oyunlarından vs. yüklü bir para kazanmışsan gerçekleşebilecek bir durum.
maneviyatdan maddiyata dönüşüm süreci.
yılbaşı piyangosundaki büyük ikramiyenin size vurduğu anda başlar.
ölüm yatağında vasiyeti beklerken olması muhtemel süreçtir.
akrabalar genel olarak birbirlerini çekemezler. "Akraba akreptir" sözü de buradan gelmiştir. En güzeli mesafelerikorumaktır.
ölüm gerçekleştikten 3 saat sonra gerçekleşen durumdur.