bugün

türk müslüman seçmendir. hayır insan tuttuğu takımı bile eleştirir bazen yerden yere vurur, bunlar ne olursa olsun bırak oy vermemeyi eleştirmiyor bile.

- allah tayyip beyden razı olsun, biz fakirleştikçe o zenginleşti dünyanın en zenginleri listesine girdi. daha ne yapsın bizim için?
ligin lisansı iptal edilince pişman olacak seçmen.
Rakip takım tutar gibi düşman olandan yeğdir.
aynı zamanda taparcasına seven seçmendir. at gözlükleri vardır. ülkenin ekonomisinin düzeldiğine, ülkede tek siyasetçinin olduğuna inanır.
--spoiler--
referandum zamanıydı yanılmıyorsam karadeniz'de bir ilde mikrofon uzatıyorlar bir vatandaşa, evet mi? hayır mı? diyor muhabir. evet diyor vatandaş neden diyor. çünkü başbakanı çok seviyoruz diyor vatandaş. te allam ya.
--spoiler--
Ortalıkta olan biteni de futbol maçı gibi izleyen seçmendir. keşke ülkede yaşananlar da futbol maçları gibi skor üzerinden görülebilseydi, bizler de arada yaşananlardan etkilenmezdik. malum, sadece skorun göz önüne alındığı bir durumda, gol atan takımın golü nasıl attığı, saha koşulları, hakem, tribünlerin durumu hiç gündeme gelmeyecektir. ama bir takım düşünün, karşılaştığı takımların oyuncularını hapse attırmış, maç yayınlarını kendisi nasıl isterse öyle yayınlatıyor. gerçekten hala o takımı tutmaya devam edecekseniz, diyecek birşey yok. ama sonuçta, oyunun da oyun gibi olması, kurallarına uygun davranılması gerekiyor diye düşünüyorum. Bu noktada, ülkeyi savaşa sürükleyen bir düşünceye de insanların tuttuğu takım gibi değil, objektif bakmasının daha doğru olacağını düşünüyorum. sonra, yarın bir gün savaş tazminatı, yapılan katliamların hesabının bizden sorulması gündeme geldiğinde, bu katliamların bizim vergilerimizle finanse edildiğine geldiğinde de bakalım 1940 lı yıllardan nasıl bir alıntı yapacaklar, merak ediyorum.
akp'nin çekirdekleşmiş tabakasına dahildir. her partide mevcuttur böyleleri. kızmamak lazımdır.