bugün

(bkz: işte o bizim halkımız!)*
her geçen gün; abd, ab, barzani ve rumların daha fazla "öpeceği" bizim halkımızdır.
tehlike'nin farkında mısınız sorusuna "evet farkındayız o yüzden oyumuzu akpye veriyoruz" diyen halktır. Tehlikenin nereden geleceği hiç belli olmaz. Birileri sürekli halkı sırtından bıçaklamaya çalışmaktadır. Akp taraftarı değilim ama diğerlerinin de en az akp kadar tehlikeli olduğunu düşünüyorum.
1923'e kadar yoktan var edilmiş kazanımların teker teker verilmesinden rahatsız olmayan halktır.
ülkeyi kaos ortamına sürüklemeye çalışanların oyununa gelmeyen halktır. helal olsundur.
kendi işinin, emeğinin, ekmeğinin sahibi olmaktansa; "birilerinin kulu" olmayı, "biat etmeyi" tercih eden "bizim" halkımızdır.
Tez konusu olması gereken türk halkının,son seçimlerden sonra sadece tezle yetinmeyip harvard, oxford, mit gibi bilimum üniversitelerin türkoloji bölümü açmalarının beklenmesine neden olan durumdur!
uzun süreli olarak fatboy slim' den '' push the tempo '' adlı şarkıyı dinlemiş, klibini izlemiş insanın başına gelebilecek bir durumdur. eller ve tüm vücut istemsiz olarak sağa sola kayar, aptallaşırsınız.
halkta son anda herhangi bir değişiklik olamamıştır, halk yalnızca o zamana kadar açık vermemiştir.bu açık vermeme durumu seçim sonrasında da devam etmiş herkes akepe ye oy vermedim demiştir.*
yeni anayasa taslağına bile "sivil anayasa hazırlanıyor daha demokratikleşeceğiz" diye sevinen ama taslağı okumamış, ya da demokratikleşmenin anlamını farklı algılayan insanlardır. adamların ilk işi değişmesi teklif dahi edilemez denilen maddeyi nasıl değiştireceğize kafa yormak olmuştur.
bir anda aç ve işsiz olduğunu unutmuş , hazin bir saflaşmanın sonucu ak partiye oyunu vermiştir. ancak zannetmeyinki , boş bulunup oy veren aç ve işsiz kitle şuan ak partiye küfür etmiyor. hala sızlanmaya devam etmekteler. hatta yaptıklarını farkeden bir kısım ak partiye oy verdiğini gizlemektedir.
birisi bana ; ak aprtinin bu ülke için diğerlerine göre artı sayılabilecek ne yaptığını anlatsın.
aç yine aç , işsiz yine işsiz , memur yine sürünüyor. hastane kuyrukları yine aynı ,hatta birde sağlık sistemi özelleştiriliyorki o zaman görün halinizi, eğitim desen eğitmekten başka herşeyi yapıyor.
demoagoji yapmakla suçlanan muhalefetin en büyük hatası , ak partiden daha iyi demagoji yapamamasıdır.
yahu nasıl da acındırdılar apdullah gül cumhurbaşkanı seçilemeyince. helal olsun efenim. demagoji budur. demagoji halkın en tepede tutuuğu dini ağıda sakıza çevirmektir. dindar cumhurbaşkanı diye inlemektir. birde sivil anayasa varki ; o içler acısı. halka sorulmadan hazırlanan bir anayasa sivil anayasa mıdır? zaten bundan öncekilerde aynı şekilde hazırlandı.
ayrıca ; başka parti vardı da vermedik mi gibi bir saçmalık savunma değildir. kötünün iyisini seçmek marifet etmek değildir. üstelik köylü-çiftci inim inliyordu seçimlerden önce , meydanları inletiyorlardı.ne oldu?
başlıkta adı geçen halk; bundan sonra başına gelecek herşeyi fazlasıyla hakeden halktır.
bana bir kilo erzak verdi, artık 5 yıl boyunca beni yönetebilir, hatta istediğini yapabilir düşüncesine sahip topluluk.
Siz halkı aptal görmeye devam edin bakalım daha ne kadar düşeceksiniz. Düşeceksiniz, düşeceksiniz, düşeceksiniz. Halkı aptal gören zihniyeti felsefe yaparak diktatör ilan etmek çok kolay 15 sn de yapılabiliyor, yapılabiliyor ,yapılabiliyor.Tek kelimeyi tekrar ediyorum sebebi size fazla yüklenmek istemedim en azından tek kelimesini anlayabilin.
sol geçinen burjuvazinin, iktidara gelen sağ burjuvaziyi kabullenmemesi sonucu ortaya attığı yanlış önerme.

(bkz: siz kardeşsiniz yavrum)
uzunca bir süre boyunca cahil kalan, gözü boyanan halka edilen öznel hitap şeklidir. halkımızdaki bu gamsızlık ve saflık yüzünden müslüman görünümlü yahudi kişiler bu ülkeyi mecliste 5, köşk'te 7 sene daha zehirleme hakkına sahip olmuştur. Çok acıdır başka bi deyişle karamizaha da konu olabilir...

(bkz: eğitim şart)
halk aptallaşmamış aksine gerçekleri görmüştür. halk kararını 22 temmuzda vermiştir. artık bunun üzerine yorumlar yapmanın kimseye faydası yoktur, olmayacaktır da.eğer konuşmanın faydası olsaydı sn baykal şu an cumuhurbaşkanı olurdu.hem aptal diye nitelendirilen halk yüzde 47.nerdeyse her iki kişiden biri. azımsanacak bir yüzde değil dikkatinizi çektiyse. bugüne kadar akıllı olup darbeler gören halk, belki de * aptallaşarak refaha erecek.
(bkz: hitler de seçimle gelmişti)
(bkz: aa bu biziz lan)
akp'yi sandığa gömmekten son anda vazgeçip, tatlıses'i sandığa gömen halk.
ayrıca abdullah gül'ün cumhurbaşkanı olmasını isteyen, destekleyen halk.