bugün

Türk insanına mahsus bir özelliktir efendim...
Biri meydanlara çıkıp "ben milliyetçi muhafazakarım, bayrağımı menderes ile özaldan aldım" demeye görsün...
Hemen inanırız...
Bunlar müslüman adamlar, kötü şey yapmazlar deriz.

iyi niyet ile saflık arasında bir duygudur bu...

9 senede gelinen noktada habur karşılaması, sayın öcalan rezaleti, "kelle" skandalı, askerliğin yan gelip yatma yeri olmadığı beyanatı aslında partinin "milliyetçi" temelinin köküne kibrit suyu dökmüştür ama diyorum ya saflıkla iyi niyet arası bir yerde olduğumuzdan neden-sonuç ilişkisi aramıyoruz...
Adam, PKK militanının ifadesi ile generalleri almaya kalkıyor, biz hala bak ne kadar milliyetçi diyoruz... Çünkü Sadece söylediklerine bakıyoruz... hemen inanıyoruz...

akaryakıt, elektrik, doğalgaz fiyatları uçmuş, yurtta domates bie altın kıymetine gelmiş, bir zamanların tarım ve hayvancılık ülkesi yurt dışından karkas et, buğday, pamuk, pirinç, mısır bilimum zerzevat ithal eder hale gelmiş, kime ne?

Yurdun dört bir yanından ayyuka çıkan alidibolar ele geçirilen medya yüzünden yer bulamamış, yer bulabildiği mecralara ise olanca gücüyle saldırıyor yandaş basın "bunlar akp düşmanı da ondan öyle şeyediyorlar" diye, kime ne?

Bunlar müslüman adamlar canım...

Sahi bir sevim tanürek olayı vardı... ama bu olayın kahramanı yan gelip yatma yeri olmayan askerliği yapamayacak durumda idi değil mi? Gerçi bakıyorum da denizde gemicikler falan yüzüyor, elli küsür şirkette ceo ve danışman olarak görev yapıyor, sağlıklı adam yani...
ama sormaya kalksanız "edepsizlik yapma bunlar ailevi şeyler" cevabını alırsınız.

deniz fenerleri ışıl ışıldır...

Belediyelerde "ga" deseniz "önce bilmemnereye bağış yapın, ruhsat kolay iş" yanıtını alırsınız, ama bizim trollere sorsanız "bu sosyal demokratlar var ya acayip rüşvetçi insanlar"dır... Malum iski skandalını ortaya çıkaran da bizzat nurettin sözen idi oysa...
ama önemli olan gerçekler değil, halka ne söylediğiniz ve halkı ne kadar inandırabildiğinizdir...

açık açık diyor adam... Türbanın ilköğretme girmesine de halk karar verir diyor... Yarın "bu halk bu rejimi istemiyor" diyecek, ilk adımlarını atıyor... Aslında ne ilk adımı, epey yol da katetti...

Tarikat şeyhleri devlet adamı statüsünde ağırlanıyor...

Ortada müthiş bir ekonomi yaratılıyor...

Bize gelince...

Oturduğumuz yerden "bak nasıl ele geçiriyorlar ülkeyi", "hımmm bak ben demiştim, tanrım ne kadar da zekiyim" modundan öte geçmediğimiz, halkın kandırılışına izin verdiğimiz sürece en az onlar kadar suçluyuz...

Hiçbir şey için geç değil Türkiye...

Önce toplumsal barış, gerçek demokrasi ve özgürlükler......

Sonra yeniden ışıl ışıl aydınlanma çağına dönen bir Türkiye...
hepsi parayı ve gücü bulana kadardı.
ağpzından Türk kelimesi çıkmayan, Türk olmadığı gibi tam tersi Türkçülüğü doğru bulmayan, çıkardığı yasalarla ve kısa zamanda aşırı zengin olarak ne kadar muhafazakar olduğunu ispatlayan bir lideri ve kendine benzer yöneticilere rağmen böyle düşünenlere daha ne desek boş. ne demişler ne kadar anlatırsan anlat karşındakinin anlayacağı kadardır.
temcid pilavı gibi ısıtıp ısıtıp getirilen iddialar, bu iddialara karşılık adamlar farklı tezlerle cevap vermişler ki, halen kitlelerini koruyorlar. kitle saf değil, ama çalışmak istemeyen araştırmak istemeyen, yan gelip yatan sosyal demokrat güruh meselenin kolayına kaçıyor. farklı tezlerle gelin.

(bkz: böyle deme çakarsın)

zaten çakmış bi sol var, karnesi kırıklarla dolu, darbe işbirlikleri pkk işbirliği, yok yok. sol un gerçek bir sol hüviyetine bürünmesi gerekir artık.
son marifetleri açılımın da geldiği son noktayı görmek mümkündür. Bir de türban vardı. Başka bir marifetleri yok zaten. 9 yılda ne yaptıkları belli. Hala bazıları "Ama efendim Büyük işler de yaptılar" . Evet örtülü ödenekten gayet büyük işler yapıtkları aşikardır. Tüm dünya wikileaks ile çalkalanırken bunlar sanki başka gezegendeler. Yandaş medya bunlara çanak tutmak için de çok istekli. Bakalım göreceğiz el mi yaman bey mi yaman. Kimse bu onurlu milletin sakin durduğuna bakmasın, yavaş atın tekmesi pek olurmuş.
beni yuvarlak masa şovalyesi zannetmekle aynı kanıdır. Hatta benim öyle olma ihtimalim onlara göre daha yüksek... *
(bkz: hristiyan demokrat)