bugün

2 Mart'ta istanbul'da tkp tarafından gerçekleştirilecek olan miting.

iktidara karşı mücadele iyidir lâkin, düzeniçi hale bürünüp salt iktidar karşıtlığı komünistler için tehlikedir.
(bkz: shaq adam olsaydı)
(bkz: ben bir yerden hatirliyorum bunlari)
(bkz: izmirin kavaklari)
sözle söylemeyi ya da eylem yapmayı gerektirecek bir mevzu değildir. seçimlerde yeteri kadar oy alamazsa otomatik olarak gider zaten. ama öyle bir anlatılıyor ki tükiye'nin % 90 ı bu partiye karşıymış gibi. ee o zaman o kadar oyu kim aldı ben mi? gerçek yüzünü göstermedi diyecek olan varsa da o zaman o ampül anca diğer seçimlere kadar yanar.
medya gozu ile,
cahil kuheylan milletin ( %70) katilamayacagi veya katilasa da anlamayacagi miting.

olmadi parti kapatmayi deneyin bir de.
(bkz: itidal cagrisina ters hareketler)
(bkz: ic savas)
tkp ve tkp li öğrencilerin uzun soluklu serzenişlerinin adıdır. aynen katılıyorum. akp yi istemiyoruz!!! 2 martta istanbul' da yapılacak olan ve milyonların katılması beklenen mitingede gidip, akp' nin *nasına * vradına sövecem.ha bu birşeyi değiştirecek mi? şuan için hayır ancak bizim iyi niyetli, yalnızca yediği ekmeğe bakan, saf yürekli insanmız uyanana kadardır ömürleri...
demokrasi diye haykıranların ve düzenin aydınlarının ne kadar demokratik olabileceğini hatırlatan bir önerme, slogan. peki neden bunu söylüyorum?

2 mart günü istanbul kadıköy'de tkp ve yc'nin öncülüğünde bir miting yapılacak saat 12'De. düzeni elinde toplamaya başlayan ve düzenin tek mutlak gücü olmaya çalışan akp'ye karşı ilericiler, sosyalistler, yurtsevereler seslerini yükseltecekeler. şunu çok iyi görebiliyor bu kadrolar, kitlelerin orada toplanması ile hiçbir şey olmayacak ama artık bu kadroların kitlelerin arasına karışıp onları yönlendirmesi gerekiyor.

herkes konuştu. kemalistinden, faşistine, liberalinden, gericisine kadar düzenin tüm ayakları seslerini yükselttiler. şimdi söz sırası sosyalistlere geldi. ama demokratik bir hak olan miting düzenleme ve ülkedeki gidişaı beğenmeme haklarına ise bu sevgili demokratlar hazımsızlık diye nitelendirip deliye dönüyorlar. yıllar boyunca ülkemizin emekçilerini bir sis perdesinin arkasından sömürenler bu durumdan hiç korkmasınlar çünkü gün hala onların günleri; ama sis perdesi dağılınca olacaklardan korkuyorlar mı? evet, korkuyorlar ve korkacaklar.

sanırım burada bulunanlar ve halkı temsil ettiğini söyleyenler halktan uzak bir şekilde yaşıyorlar. akp'ye oy veren emekçi yığınları çoğu bugün pişman. diğer tüm düzen partilerine oy verenlerin elleri yandı. peki bugün bir seçim olsa gene akp mi kazanır? evet, gene akp kazanır. eğer ilericiler, devrimciler, yurtseverler, sosyalistler sokağa bu kitleleri çıkartmazlarsa, bugün oynanan oyun devam edecek. senin için de devam edecek, benim için de devam edecek. bunu böyle aklınıza sokun.

oyları bugün yüzde 47'de dolaşanlar, yarın öbür gün yüzde 7'leri görseler bu halkı aşağılayacak olduğunu biz adımız gibi belledik. ülke bölünüyor, din elden gidiyor sloganlarına sıkacaklar yarın öbür gün.

düzenin demokratları kendi çelişkilerini kendi içlerinde yaşayabilirler ama bunu gerçeğe yansıtmalarını tarih hesabını verecektir. kitlelerden kaçan devrimci demokratlar ise kendi aralarında bulunabilirler. akp'yi istemeyenlerin ana sloganını haykıracak olanlar bu halkın evlatlarıdır, emekçileridir. işte bu gerçek olan.
oyunu bi torba kömüre satanların, ülkenin gidişatından zerre kadar haberi olmayanların, kardeşi kardeşe kırdırmaya adım adım ilerleyenleri destekleyenlerin ağzından çıkmayacak slogandır.
ülkenin toplumsal yaşamından uzak duranlara çağrıdır. toplumsal yaşam alanları daralıyor, yığınları etkileyen sömürü düzeni gücünü her gün daha fazla gösteriyor. işte bu durumda bu düzenden yana tavır koymak için 2 şey gerekiyor: ya bir çıkarı olmak ya da hiçbir şeyin farkında olmamak. bu noktada gri yerleri ise çıkarı olup hiçbir şeyden haberi olmayanlar dolduruyor.

sokağa çıkın. emekçi dediğimiz kimselerin mahallerine, iş yerlerine gidin. tuzla'daki tersahanelere, tekel fabrikalarına, tekstil fabrikalarında çalışanlara ya da okullarda çalışanlara sorun. kokrmayın, sorun kime oy vermişler? büyük olasılıkla akp cevabını duyacaksınız. peki memnunlar mı? hayır. peki gene verecekler mi? böyle giderse evet. içi doldurulmayan orta sınıf hezeyanlarını duydukça vericekler akp'ye oy. ama sis perdelerini kaldırdığınız anda ayna da kendilerini gördüklerinde... işte o zaman neler siz düşünün.

not: eksi mi verdiniz? canınız sağolsun. maalesef dışarıda konuşmak lazım, ortaya mücadele koymak gerekiyor. emekçilerin, öğrencilerin, aydınların isteklerine gözlerinizi kapamak sadece ne kadar demokrat olabileceğinizi gösteriyor.
aynı zaman da akp' nin de istemediği kitledir.
tkp bu mitinge sadece akp çerçevesinden bakmamaktadır çünkü akp ye karşı sürdürülen mücadele emperyalizmle mücadeledir,avrupa birliği ile mücadeledir,gericilikle mücadeledir. sadece içi boşltılmış akp düşmanlığıyla * hiç bir yere varılamayacağını anlayan bilinçli toplamın bulunacağı mitingdir.
bir tkp slogani. ama zamanla tum anti-akp'ciler benimsedi.
istesekde istemesekde ülkenin yarısından çoğu istediği için ordalar. bu lafı söyleyenler azınlıktan öteye geçemeyecektir.
bu ülkenin sahipsiz omadiginin en güzel göstergesi en güzel slogani.
genel olarak doğru, fakat derinlemesine bakınca işe yaramayacak bir başka heyecan.

yanlış olana tepki vermek elbette doğru. daha önce de bir değil, on değil, milyonlarca kez verilen tepkilere bakınca klasik "lay lay"dan öteye geçmeyecektir. 22 temmuz öncesi mitinglerin sonucuna bakınca hem farklı hesaplar peşinde olduğu, hem de yasağa duyulan merağı uyandırdığı ortaya çıkmıştı. akp açısından en az %10 dezavantaj olarak hesap edilmiş ve akp'yi durdurmak adına mantıksız koalisyon formülleri meydana atılmıştı.

siyaset dediğimiz nane, sadece güzel olanı, ya da doğru olanı doğrudan yapmak değildir. en azından günümüzde böyle olduğu aşikar. çünkü, insanoğlunun her birinin doğrusu, yanlışı, sevabı, günahı kendine göre değişiyor.

ha, slogana gelince, "akp'yi istemiyoruz". evet, istemiyoruz. vatanını tarlasının ucuna kadar görenler de, tarlası olmadığı için, elinden alındığı için, bilgisayarı olup sözlüğe giren birçoğumuz kadar rahat olamayıp, en azından geçinmek adına birbirini ezerek kömür toplayan, cahilliğinden eli mahkum oy atanlar da istemiyor.

fakat, buna karşı çıkmanın en doğru yolu sadece "istemezük" diyip kazan kaldırmak değildir; gerçekçi bir şekilde karşı çıkılmalıdır. bunun yolu eğitimden geçer : "eğitim şart!". işine gelmeyenlerimiz dahil, hepimiz biliyoruz, karşımızdaki "cemaatin" çocuklarımızı en güzel şekilde nasıl "eğitip" öss kazandırdığını..vs. 10 sene önce, cumhuriyetin sonunun geldiğini düşünüp, aynı cumhuriyetin vitrinine yerleşmenin yolunun ne olduğunu da görüyoruz maalesef.

işte bunun için bu tepkinin doğru olanı, sokaklardaki "istemezük"lerden çok, bilinçli şekilde yapılanı.

hele bu kazan kaldıranlardan başı çekenleri görünce, sizden gelecek iyilik 'Allah'tan gelsin diyoruz.
en son yapılan seçimlere göre türkiye'de akp'yi istememe oranı %53'tür. 'sadece' akp'yi isteme oranı ise %47'dir. türkiyenin %53'ünün tam olarak neyi istediklerini bilememesi akp'yi, tek başına iktidara taşımıştır. şu durumda "akp istenmemektedir".
(bkz: canım bişey çekiyor ama ne istediğimi bilmiyorum)
(bkz: istiyor musun)
(bkz: ak parti yi istiyoruz) .
akp yi istemiyoruz evet, ama tkp yi hiç istemiyoruz.sanki tkp iktidara gelse -ki ancak rüyalarında görecekleri bir durum-şimdiki halimizden daha iyi olacak herşey.allah a şükürler olsun ki akp den başka tek alternatif tkp değil.zaten onlar bir avuç azınlıktan başka birşey olamadılar hiçbir zaman.ne yaparlarsa yapsınlar hep öyle kalmaya mahkumlar.istedikleri kadar eylem yapsınlar.
arkasında durulası desteklenesi cümle, hareket.
adamlar türkiye deki insanları kandırıp yüzde 47 oy aldılar. artık siz kıçınızı yırtarak bağırıp orada donsanız da onlar daha 4 sene iktidardalar.
provokasyona çok açık eylem.zira daha önce yıldız teknik ve aydının da aralarında olduğu 5 üniversitede yapılan türbana hayır eylemlerinde hep aynı 30 kişilik tkp'li grubun olduğu ve öğrencileri provoke ettiği polis kameralarıyla saptanmış ve söz konusu kişiler gözaltına alınmıştır.
seçimler öncesi yapılan cumhuriyet mitinglerinde de akp istenmiyordu. ama adamlar büyük bir farkla iktidar oldular. Yapılan bu eylemde ne yazık ki hiçbir şeyi değiştirmeyecektir.
(bkz: iktidarda hiç kimseyi görmek istemiyoruz)

(bkz: asker yönetsin ülkeyi)

(bkz: sorun mu kalır o zaman) *
(bkz: o değil de fazıl say ülkeyi terketti miydi)
akp uber otesi, sirf milleti dusundugu icin "babalar gibi" satan bir partiyi begenmeyen insan soylemi. bu adamlara hic iyilik yaramiyor yahu... her sey sizin icin lan.

(bkz: babalar gibi satariz)
(bkz: star gazetesinin provakasyonu)*
(bkz: bakın bugün de şeriat gelmedi)
akp'yi yerinden indirecek tek meşru kanal seçimler olduğu için ve istemeyen zaten oy vermediği için anlamsız kalan slogandır. demokrasi yazmayı öğrenin önce ondan sonra miting yapın diye nasihat edilecek topluluktan duyulmaktadır.

(bkz: tkp)
(bkz: şimdi buralar solcu* dolacak)

edit: evet, halktan gelen tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor..şuanda bültenimizdeki bütün eksi butonları çökmüş durumda. edit içinde edit:*
akp yi istemediğimiz gibi tkp yi de istemiyoruz üstüne birde dtp yi de istemiyoruz denilecek olay.
(bkz: bin kişi ister bir kişi alır)
(bkz: fazıl say arkadaşları yanında götür)
sonunda solu birleştirdik.
(bkz: yaşasin)
gülü seven dikenine katlanır.
cumhuriyet eylemleri yaptık mhp lisi geldi dp lisi geldi dsp chp ve hatta dtp liler geldi fakat chp sahip çıktı.deniz baykal sanki herkes kendi seçmeniymiş gibi boy gösterip bol küfür yedi.

şimdi aynı şahıslar bu sefer akp yi istemiyoruz mitingi yapıyorlar bu sefer tkp kendisine malediyor.

sayın solcu parti yandaşları bu ülkede sağcı insanların eylem yapmalarına izin yokmu.kardeşim ne pismişsiniz be.devrim böyle yapılan birşeyse ben ta öyle devrimin çok afedersin.
türkiyede her iki kişiden birinin söylediği cümle. her iki kişiden öteki de malum tam tersini söylemektedir. bu durumda tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan? yoksa bardağın yarısı boş mu dolu mu?

tavsiye editi: önünüzdeki maçlara bakın. ne demiş fatih terim: we want to see front.
ondokuz mayıs üniversitesi içerisindeki tüm duyuru panolarına güzel bir çıkartması yapıştırılmış anlamlı sözdür. fen edebiyat fakültesi dekanı* elleriyle kazımaya çalışsa da cam panolarda yerini almıştır. öğrenciler ders saatlerini göremediği için yakınsa da yırtmaya çalışmak gibi bir tepki vermemiştir.
tkp'li olmamama rağmen en önde bayrak tutacak kişinin ben olacağım büyük bir miting olmalı. artık bu kadarıda fazla fettul-islam ve neferlerini, tıpkı izmirde yunan askerini denize döktüğümüz gün gibi, amerikan askerlerini istanbulda döktüğümüz gün gibi denize dökeceğiz. akp'yi is-te-mi-yo-ruz.
seçim günü sandıkta söylenmesi gereken bir laftı. sen ben söyledik. ama birileri de aksini söyledi.

o dakikadan itibaren ne yaparsan yap beş kuruş etmez.

alır topu tüfeği indiririm hepsini diyorsan orda iş değişir. hiç bir hükümeti orada tutamazsın o saatten sonra. sonra asker gelir sonra cezaevleri dolar işkenceler olur vs.

vel hasılı; iş bitmiştir olan olmuştur. seçimle gelen seçimle gitsindir. askerin her müdahelesinde daha derine gömülen bir ülke olarak bundan sonra bunu istemeyelimdir.

zamanında söylenmesi gereken laftır bu.

"bayram geçtikten sonra borozanı g*tüne sok" demiş atalar.
(bkz: nereyi imzaliyim)
oy vermeyenlerin en doğal hakkı olan durum.
misal bende tkpyi istemiyorum.
ne güzel bir durumdur, demokratik hak olarak dile getirilir, gösteri de yapılır, yürüyüş de yapılır. ama sonuç beklenecek yer ne gazete kupurlerinden aparma bir iddianame olmalıdır, ne zinde güçler; bunun aksiyona geçeceği yer sandık başıdır.
demokratik bir istektir. her kişinin bunu söylemeye hakkı vardır, istemeyecegin yer sandıktır, ergenekona üyeysen ve anti demokratik darbe planlıyorsan, gece 4 te evinden alınmaya razı olacaksın.
gün itibariyle yüzde 55-60 tarafından desteklenmeyen slogan.

Öyle ya da böyle oyları arttı.

biz, boka sarıyor memleket dedikçe millet boka sarılıyor.

Boksever milletiz vesselam.
istemiyoruz da ne? adamlar istenmedikçe başımızda. istememek çözmüyor. bir şeyler yapmak lazım. yapabiliyor muyuz? hayır....
sultan abdulhamit neden tahttan indirildi?
sultan abdulhamit eğitim sistemini tamamen düzeltti.. ilk tarımsal ilaçlamayı getiren o dur bu topraklara.. halk mahsul almaya başladı zenginleşti.. müslümanlar ticaret yapsın diye teşvikler sağladı.. daha önemlisi halk ile iç içeydi.. halk o nu seviyordu.. netice? ittihat terraki dediğimiz, yöneticileri kısmen yahudi, ermeni, kürt olan ve ısrarla turan coğrafyasını savunan garip bir oluşumun üc beş dehası(!) sultanı tahttan indirdi.. ülkeyi felakete sürükledi.. mazeretleri de bugünle aynıydı.. bana kalırsa bu başlığı açanlardan biride, akp ye kapatma davası açanlar gibi aynı zihniyetin yani ittihatçı zihniyetin tohumlarıdır. bu ülkede %70 lik bir kesim olan akp %30 a karşı mücadele edip yenildi.. hazin bir sonuç.. bir başka tespitte desenize hepimiz yargıtay için bir hiçiz?..
ak partiyi savunduğum fln yok.. yanlış anlaşılmasın.. ama dünyanın hiç bir yerinde özgürlüklerden bu kadar bahsedildikten sonra özgürlüklerin bu kadar kısıtlandığı görülmemiştir..
ergenekonun mahsulüdür diye düşünecek olursak eğer ergenekon denilen çete zaten hep vardı bu topraklarda.. ergenekon dediğimiz oluşum aslında derin devletin kısmen görünen yüzüdür.. göründükleri kadarıyla da iktidar partisini kapatıcak kadar güçlü kimselerdir.. bana kalırsa izlediğimiz bir güç oyunudur.. ülkede kimlerin daha güçlü olduğunu belirleyecek bir oyundur.. akp kapatılması durumunda bu ülkede ki derin devlet 100 yıl daha varlığını sürdürecektir.. halkın kafasında 100 yıl daha ne bu derin devlet diye soru işareti olarak kalacaktır.. kapatılmazsa eğer bu ülkede ki sanaiciler, başbakanın pazarladığı vatan topraklarını alan güç odakları vs. daha güçlüdür diyebileceğiz.. filler ve çimen ilişkisine dönüşen bu oyunun faturası ısrarla bize kesilecektir yine.. allah bu milletin yardımcısı olsun..
bir grup vatanseverin(!) toplaşıp aralarında onu istemiyoz bunu istemiyoz derken ağızlarından çıkıveren sloganik foseptiktir.

ulen bi özgürlükçü bildiğim inandığım tkp vardı o da sıçtı iyi mi! bu milletin nerdeyse yarısı bu adamlara oy vermiş istemiş, sen nasıl hem sosyalist olup hem de bunu görmezden gelebiliyorsun?

özgür düşünce, fikir özgürlüğü, inançlara saygı, insana saygı nerde?

bi taaki seçimde tekape ye oy verecektim vazgeçtim.
tkp düzenlemeseydi daha bir ilgi cekici olurdu diye düsündügüm miting, cünkü 'ne komünistim ne birşey istemiyorum kardesim akp yi bunun icin komunist olmam gerekmez' diye düsünüyor insanlar, ayrıca tayyip e lolipop vermeleri de cok yerinde olmustur.