bugün

artık bütün ümidini kaybetmiştir. 12 haziran seçimlerinde bir alternatif aramaktadır. genellikle muhafazakar yapıda olan bu insan ya da insanlar, mhp'nin oy oranını arttırabilir. erbakan'ın vefatı sonrasında duygusal davranıp saadet partisine ya da numan kurtulmuş'ta bir umut arayıp has parti'ye oy verebilirler.
bilgisayar başında akp'ye yalakalık yapmakla, akp'nin oylarını yükselteceğini sanan lavuklara şunu söylemek istiyorum ki, bilgisayarın ne olduğunu bilmeyen insanların %80-%90'ı akp'ye oy vermektedir.
ayrıca akp'nin milli çizgiden uzaklaşması, kpss ve ygs rezaleti kırsal kesimdeki insanların akp'ye güvenini sarsmıştır.

sonuç olarak, yoksulluk sınırının altında yaşayan bu insanları sadece oy potansiyeli olarak gören akp, bu seçimde bu insanlardan büyük bir darbe yiyebilir. bu insanlar iktidarı belirleyecek insanlardır.

bu güvensizliği göz önünde bulundurursak ve tayyip erdoğan'ın süpriz bir çıkış yapıp, bu insanların gözlerini boyamazsa seçim sonuçları şöyle gelişebilir.
%34 akp
%32 chp
%18 mhp

tabi mhp, o kırsal kesimlerde çalışmalarını hızlandırırsa, yukarıda belirttiğim oyu alabilecektir. mhp alternatif olamazsa, has parti veya saadet partisinden bir tanesi seçime barajına yakın oy alacaktır.
iyice fakir ise, evine et, ekmek, süt, yoğurt almakta zorlanacak kadar fakirse gebersin gitsin amk.
madem herkes yediğini içtiğini ödüyor memlekette o zaman sikilsin alayı, göttlerine krem sürenin ecdadını sikiyim.

iyi kötü karnım doyuyor, kalacak yerim var, doğalgaza zam gelse de bir şekilde ödüyorum. buna rağmen bağırıyorum. hiç akp ye oy vermedim 3 seçimde de!

iki üç ay öncesine kadar arabam vardı, benzinliydi hemde, benzin zamlarına rağmen benzin de koyuyordum fakat gene protestomuyapıyordum hiç akp ye oy vermedim 3 seçimde de!

öğrenciydim, ikinci öğretim okuyordum, hem okuyordum hem içiyordum, iyi kötü peder bey yardım edecek durumdaydı ama buna rağmen köpek gibi harç ödeyip, eylemlere de katılıyordum. sen okul dahi okuyamazken parasızlıktan. hiç akp ye oy vermedim 3 seçimde de!

çalışıyorum, işim var, gücüm var, iyi kötü maaşım var, elim para görüyor para denirse, sigortam yatıyor ne kadar güvenilirse, karnım doyuyor sen şükür dersin o derece ama ben hala daha asgari ücretliler için çırpınıyorum, 1 mayısta sokaklara dökülüyorum. hiç akp ye oy vermedim 3 seçimde de!

bre pezevenk, bre acından ölen adi,

--spoiler--
sofranda ekmeğin aşın kalmamış
üç kuruş kazanacak işin kalmamış,
sıka sıka ağzında dişin kalmamış
artık sineye çekecek gücün yok!
--spoiler--

neyine güveniyorsun yahu? neyine güveniyorsun ki, yerel genel, anal, oral, her seferinde arkana bu adamları alıyorsun? bunlar iyi beceriyor, en azından istikrar var diyorsun?

benim alkolüme yapılan zam neden senın hoşuna gidiyor evladım, ben gene içiyorum o laneti, sen çocuğuna ayakkabı alabiliyor musun bana yapılan zamla onu düşün?

ey insan, ey akp ye oy veren fakir insan, temennim şudur ki, acınızdan geberin!!!
inim inim inleyin o açlıktan, dolapta kenarda köşedee bişe bbulamayında "acından öldü" yazsınlar mezarlarınıza...
son zamlardan sonra soğuğa da dayanamazsınız ya neyse, eğer kalın giyinenleriniz hayatta kalırsa, en azından açlıktan gebersin!