bugün

(bkz: üniversite harçlarının kaldırılması)
(bkz: ikinci öğretim harçlarının kaldırılmaması)

malum aöf ve normal öğretim öğrencilerinin harç ücreti kalktı, şartlar henüz belli değil, resmi gazetede yayınlanmadı,

akp'nin harç oyununa gelince,

amaç 1. ve 2. öğretimleri birbirinden ayırarak yani düşürerek, öğrencilerin eleştirdiği bir olayı sadece bir grup için bitirerek diğerine destek vermesini kesmek yani öğrenci direnişini kırmaktır. belli kesimi belli konuda yalnız bırakmaktır.

zaten belli kesimi orospu çocuğu olan (#16705488) bu öğrenciler hemen bu oyuna geldi ve iö lerle çatışma içine girdi, bırakın desteği köstek olmaya başladı.

ama bu ülkede değerlerine, davasına sahip çıkan insanlar var, zaten bizim işimiz onlarla olmalı. diğerlerinden değil memlekete kendisine hayır gelmez.

ne oldu şimdi, harç kaldırılsın diyen kesimin sayısı azaldı ve en çok mağdur olan kesim hala çilesini çekiyor.
şu an üniversite okumanın anlamsız olduğu için birinci òğretimde kaldırılmış ikinci òğretimde kaldırılmış pek önemli değil yine koftiden gündem yaratılmış ve başarıyla yönetilmiştir.

sorunlarla dolu olan üniversite eğitimini harçlara odaklayarak çözmet gaflet işi. kimse bahsetmiyor bu fen edebiyatlar ne olacak, sanayisi olmayan bir ülkede bu kadar işsiz mühendis ne yapacak iibf fakültes konusuna hiç girmiyorum bile.

bu kadar kallavi sorunlar varken gereksiz yere üniversiteler açılıyor kontenjanlar şişiriliyor birde problemmiş gibi harçlar konu ediliyor 2 universite okudum harç yuzunden okula gidemeyen adam gormedim. zaten ögrencilerin %90' ı da katkı kredisi alıyordu.

yani yine milletin gözüne sorunu bak çözdük mesaji vermek istiyorlar.
bütün bunlar okyanus ötesinin oyunlarıdır. talimat pennsylvania'dan geldi. kanmayalım arkadaşlar. *
basit... adamlar asıl gelir kaynaklarını kesemezler. 2. öğretimi kaldırmak için yeterli kaynak yok. olsa da işe gelir düzeyde değil. yani bu durumda 1. öğretim harçları 2. öğretimden çıkartılıp, okulların iktisadı kuruluşları bunlara göre verilecek ödeneklere göre sıkıştırılacaktır.
bu millet bir sikimden anlamaz. harcı kaldırdı yine suç oldu diye geziyorlar. lan amcık hoşafı harç kime kalktı? ulan zaten ödedikleri para 300 tl 400 tl, azıcık bir şey ödüyorlar, ödeme güçlüğü çekene de katkı kredisi veriyorlar zaten, güzel helali hoş holsun kaldırıldı da, asıl sıkıntıyı çekenler nerede? biz gerizekalı mıyız iyi bir şeyi göremiyoruz? ortada iyi bir şey yok, belli kesimin daha da ezilmesi, aynı parayı hatta yeni zamlarla vermesi, senin yükünün onun omuzlarına konulması...

zaten bu olaydan sonra yine akp'nin kendi yardakçıları göbek attı, başka atan görmedim, yasa tamamen falso, hiçbir yararı yok, hiçbir şeyi bitirmedi, bunu zaman zaten gösterecek, birde belli zümreye yüklenme katsayını artırdın...

nesi güzel bunun? bu güzelse senin adalet anlayışını sikeyim.

bu şuna benziyor,
bir ofiste basit mevkide birisi 1000 tl alıyor, onun üstünde birisi 3000 tl. sen alt mevkide olduğun için az parayı kabullenmişsin sistem olarak, yani iö lerin fazla parayı ödemeyi kabul etmeleri gibi. sonra patron geliyor 3000 tl alanın maaşını 5000 yapıyor yani harcı kaldırıyor, iö olan 1000 tl alana diyor ki sana zam yok hatta yol masrafını kesiyorum artık yani bırakın harca birazcık indirimi hatta zam yapıyor,

şimdi biz gelipte ofistekiler olarak bunu alkışlayalım mı? destekleyelim mi? bizim babamız esnaf, memur, işçi değil mi?

diyorum ya tipik akp icraatı. kendi içlerinde yaşa rte, başkasından takdir almaları mucize.