bugün

(bkz: 404 not found)
(bkz: pata küte)
(bkz: seni kaça özelleştirdiler lan)
şimdi de tiyatrolar özelleşiyor!!!
en azından ülkede 15-20 şehirde ucuz, seviyeli oyunlar görmek mümkündü. 3-5liraya bile giden insan bu denli azken, şehirlerimizde devlet tiyatroları artırılsın talebini yıllardır zikrederken...
1500 tiyatro çalışanının maaşında tasarruf etmek için özelleştirme, hem de 80milyonluk ülkede! ya sonra? bin yıllık tiyatro sanatının ülkemi terk-i diyar etmesi demek! acı...
Hiç bir erk kendine muhalif söylem geliştirdi diye sanata ve sanatçıya müdahalede bulunma gayreti içinde olmamalıdır.
bu özel televizyonlar var diye trt'yi kapatmaktan farklı değildir.
telekom özelleşmese hala 256k internet kullanıyoduk ulan gözünüze dizinize dursun amk. calısan muhendisler göt buyutuyordu anca. sikerim ben öyle devlet kurumunu.
(bkz: akp döneminde 38 milyar dolarlık özelleştirme)
son kurbanı halk bankası olmuştur.
son halka arzla birlikte toplamda %48.92 luk kısmı özelleştirilen bankanın,
bu ikinci özelleştirme dalgasında %90 oranında yabancı kuruluşlara %10' da yerli yatırımcıya satışı yapılmıştır.
yani halkbank "yaancı halka" arzedilmiştir aslında.
hayırlı olsun.
dünyanın en pahalı internetini de en pahalı benzinini de biz kullanıyoruz. sağolsunlar varolsunlar. öve öve bitiremediğiniz özelleştirmeler sayesinde ülkenin üretim gücü düştü, her geçen gün daha fazla dışa bağımlı bir hale geldik. tarım dersen felç olmuş, yurtdışından ithal etmediğimiz ne sığır kaldı ne tohum. şu kadar milyar dolar özelleştirme yaptık, yaptık da nereye gitti bu paralar bir de onu sorgulasanız? cari açık aldı başını gitti, her geçen gün borç artmakta, üretim olmadan nasıl bir yolla kapanacak bu borçlar?

Hep aynı zihniyet. eğer bu iktidardan cebime para giriyorsa bu iktidar büyük iktidardır. sen aldığın kyk borcunu beyaz eşyaya endeksli olarak öderken de aynı şevki bekliyoruz senden.

Sahi bir de devlete olan kredi borcunu ödemek için böbreğini satan bir türk çiftçisi vardı. ona noldu?

http://www.mailce.com/bob...cin-bobrek-satiliyor.html

Not: aşağıdaki yorumlara dikkat
gelecek senelerde elde patlayacak politikadır. her şeyi özelliştir özelliştir sonra eline sıcak para gelsin; bu parayı da toki konutları, otoyollar, binalar, parklar, restorasyon çalışmaları gibi yıpranacak ve eskiyecek şeylere yatır, ve bu yatırımları yaparken de kendi yandaş şirketlerini tut. yani bir taşla üç kuş vur. hem özelleştirme gelirleriyle türkiyeyi sanal bir zenginlikle oyala hem de yollar, halka verilen binalar gibi fakir fukaranın oyunu alabilecek eylemler gerçekleştir ve en önemlisi bu eylemleri yaparken de yandaş inşaat şirketleri ve sektörleri zengin et. evet kısacası akp'nin özelleştirme politikası budur. 2008 ve 2009 krizlerinden özelliştirme paralarıyla kurtardı bizi akp, 2010'da da çok sıkıntı çekmedik. ama esas küresel kriz uzmanlara göre 5-6 sene içerisinde gelecek. bunlar çok zeki olduklarını fln sanıyorlar heralde milli kaynakları satıp eline geçen parayı halka türkiyenin gelirleri artıyor türkiye zenginleşiyor diye lanse ederek ve ekliyoruz eğer böyle bir zenginleşme olsaydı zamanında otu boku özelliştirip kredi çeken yunanistan,portekiz,ispanya dünya kralı olurdu.
sosyalist bir devlet olan Küba'da doğumundan ölümüne kadar sağlık,eğitim,ulaşım ihtiyaçlarının bizzat devlet tarafından karşılandığından bir haber olan pezevenk söylemi. diğer söylemlerine cevap vermeyeceğim çünkü ben ne kadar anlatırsam anlatayım o alacağını alacak (bkz: yumruğunun yarısı boşa gitmek)
edit : imla.
Özelleştirme geçmişimizden bir örnek;
TEKEL’in alkol bölümünü 2003 sonunda 292 milyon$’a Mey grubuna sattık.
Bu grup 3 yıl geçmeden hisselerin %90’ını 810 milyon$’a TPG Capital’e sattı.
TPG 4 yıl sonra aynı markayı 2,1 milyar$’a Diageo’ya sattı.
1980 ingiliz sağının politik uzantısı.
Rekabeti arttırmak yerine devlet tekellerini kendilerine yakın iş adamlarına peşkeş çektiler.
Sat yada araplara ver onlar ucuza alıp pahalıya satsın.