bugün

Listede kendimi aradım çok şükür satılmamışım.
Az kaldı hepimizi satar yakında.
Kurumların listesidir.

Birde kişiler yazılsa, yaz yaz bitmez.
onur, haysiyet.
Düşünsenize evinizde kimse çalışmıyor üretmiyor, geçim kaynağı olarak evdeki eşyaları satıyorsunuz ne kadar dayanılır buna.
işin ilginci "e bizden önceki hükümetler çivi mi çakmış" diye diye sattılar. önceki hükümetlerin mirasını satıp bitirdileri gibi de ülke iflas bayrağını çekti.
Önce onurunu satarsan bunlar kolay kısmı zaten.
Babalar gibi satarım diyen bir namussuz vardı. Bu kadar satış lafı geçince aklıma geldi birden.
Namussuzluğun, şerefsizliğin, namertliğin, haysiyetsizliğin ve pek tabi en önemlisi vatan hainliğinin resmidir.
Bütün bunlar olurken, bunların olmasında emeği olan kim varsa üstten aşşa hatta ta burdan oraya kadar amına koyayım.
Açık ve net.
her sattığı 1 tuğla olsa, 25 tane gökdelen dikeriz ülkeye.
Liste falan yetmez ki.
sakın satılmayanları yazmayın lan o ne öyle hedef gösterir gibi.
Oha lan akp gözüme girdi resmen.

Listesi yapılabilmiş en azından ben ülkeyi sattılar sanıyordum.

Hala kıyıda köşede 2 çiftlik arsa vs kalmış.
Üretim düşmanları...

Dünyanın imrendiği bir konuma, bir iklime sahip olan ülkemiz ger şeyde hazıra konmaya alıştırıldı.

Hangi konuda iyiyiz biz, bir söylesenize?

Hani bu ülkeyi çok büyük lider yönetiyorsa madem?

Biz dünyada hangi konuda iyi anılıyoruz?

Neyin üreticisiyiz?
askerlerin de eklenmesi gereken listedir.

güvenlik firmasi adi altinda devletlere asker kiralamaya baslayan bir ülke olduk.
bunu erdogan kendi agzi ile kendi basininda söylüyor.
https://m.aksam.com.tr/gu...-mi-kuracak/haber-1030647
örnekleri;
libya ve azerbaycan savaslari (her ne kadar azerbaycan kardes ülkemiz olsa da bizim sorumlulugumuzda olan bir ülke degildir. yani bizim himayemizde degildir. azeri kardeslerimiz kendi sinir güvenlikleri icin, kendisi asker yetistirmelidir. ortak egitimler olur ama ülke disi operasyonlar savas sucudur. paralı asker savas sucu islese de, bu bur firma oldugu icin ülkeye mal edilemiyor.)

askerin görevi kendi ülkesinin sinirlarini korumak iken; baska ülkelerin sinirlarinda savas yapmak degildir.
ben okurken sıkıldım adamlarda satarken tık yok.
Giydiğimiz pantolona kadar sattılar, içtiğimiz suya kadar sattılar.

Başka ne kaldı ki?
güncel Önemli Başlıklar