bugün

aksaray diye bir yer yapıldı yılda yaklaşık 21 milyon tl gidiyormuş diyorlar.yani senin benim dünyada asla bir arada göremeyeceğimiz parayı adam bir yılda elektiriğe uşağa veriyor.tamam diyelimki ihtiyaç.diyanete bu yıl en yüksek kamu bütçesi ayrılmış 110.2 milyar lira ne üretiyorlar? zina haramdır içki günahdır v.s değermi? birde camide gördüm bugün led ekran almışlar üzerinde arapça birşeyler yazıyor pahalı bir ürün. fakat inanç herşeyden önce gelir diyorsun peki tamam inançlı bi memlekette yaşıyorsun önce iman,iman için para.örtülü ödenekden r.t.e başbakanken 6.4 milyar tl harcadı diyorlar tamam diyelim onada sonuçda başbakan ihtiyaçları var.bu liste bir hayli uzuyor hepsine tamam ona tamam buna tamam daaaa! e be kardeş bu ülkede matematik köyü diye bir yer açıldı dünyanın en güzel projesi 1 tl vermedin neden? adı matematik camisi olsa yardımsız bırakmazdın ya neyse.velhasılkelam diyeceğimin özü şudur kullanıyorlar bizi güzel kardeşim din,cami,kitap diyerek kullanıyorlar.bu paraları birileri yiyiyor ve o para senin benim param.bu kadar boşa hiçbir faydası olmayan harcaması olan bir ülkenin kaderi malesef iyi olmayacaktır.
zarar eden kurumları zarar ediyor diye yok paraya özelleştirilmesi kadar mantıksız bir ekonomi politikası uygulanabilir mi. her okulu 1 yıl içinde defalarca denetliyor çalışmayan öğretmenin gözünün yaşına bakılmıyor. 1000 tane müfettişi gönderseydiniz bu kurumlara, sağlam bir teftişten sonra zarar falan kalmazdı ortada. ama ne kadar olursa olsun sıcak paranın yüzü sıcak tabi.
Aksaray'ın akp harcaması olduğunu söyleyen yazarları ortaya çıkarmış başlıktır. O kompleks birincisi partinin değil reis-i cumhur'un şahsına yapılmıştır her ne kadar zamanında başbakanlık konutu diye başlansada.
Aynı düzlemde bir diğer detay daha vardır; örtülü ödenek hükümetin dolayısıyla başbakan sıfatının kontrölündedir. Yeni konjektörde cb için ayrılmış örtülü ödenek vardır. Cumhurbaşkanı kimdir de örtülü ödeneğe tabi olabilir?
bunlar iyiden iyiye zıvanadan çıktılar.
insan. evet efenim, çok güzel harcarlar.