bugün

iyidir, hoştur, güzeldir de israf haramdır be abiler.

hem döl israfı.

hem de saraylar, gemiler, sıfırlanamayacak miktarda para.
iyidir hoştur ama boştur.
iyidir, hoştur, güzeldir de hepsinin köküne kibrit suyudur. (bkz: kindar nesil)
iğrençtir. her yeri yobaz doldurdunuz türban, çarşaf oldu her yer.
işlememekte, hatta geri tepmektedir. Her haltı yiyip dinin üstüne basan bir partinin sebep olacağı tek şey islamafobidir. Cahil ve fakir bıraktıkları malum kesim olmasa bu siyaset çoktan ellerinde patlamıştı.
dindar nesil yetiştirmez efendim. her boku yiyen ve herşeye dini alet eden bir nesil yetiştirir.
Hangi din, kimin dini, akp herhangibir şeyi yetiştirebiliyor mu ki dedirtendir.
Türkiye'nin ara eleman ülkesi olacağına bir kanıttır.
Ülkede yıllarca tam aksi uygulanmış sadece elhamdülillah müslümanım demeyi bilen insanlar var bu telafi edilmeli insanlar neye inandıklarını bilmeli ve ona göre yaşamalı.
Dindar nesiller yetiştirmek hükümetlerin görevi değildir. Bu yobazlıktır.
imkan sağlanır, kişiler inançları doğrultusunda ilerler.
dindar gençlik mi.
sokakta ki o mal gençlere sor bakalım kevser' ihlas suresini biliyor mu.
(bkz: gerçek satanizm bu değil) nidalarıyla yapılandır.

akp'nin oy deposu kenar mahalle gençlerinin elinden esrar, bonzai eksik olmuyor.
hırsızlık, kandırma, vicdani duyguların yok olması, materyalizmi iliklerinde hisseden bir gençlik ancak şeytanın hizmetindeki gençlik olabilir.

not: satanikler hemen eleştirmesin, bahsedilen satanizm halk arasındaki tabiriyle kullanılandır.
ekonomistin söylemesine gerek yok.
biz sadece sözlüğe bakarak bunu görebiliriz.
60 yaşındaki dindar dayı bile sağa sola küfür ediyor.
gençlerin tamamı küfürbaz ve kadın düşkünü.
hatta en baş trollü gay taklidi yapıyor.
yazık oldu bu memlekete.
fetö bir yandan siyasal islam bir yandan dini dindarı bitirdi.
dindarlığın en önemli vasfı olan güvenilirlik eminlik bitti.
geri kalan ne olursa olsun.
çöptür.
ellerinde patlamıştır. daha fazla yoruma gerek yok sanırım mal meydanda.
"müslüman gençlik" demediler, "dindar gençlik" dediler. akp'nin tamamen maddi bir dine dönüştüğünü görebilirsek, ve bugünlerde "gençlik" kavramının binyıllardır kullanılagelmiş anlamından çıkartılıp "ben kendimi falanca yaşta hissediyorum" gibi keyfi bir tanımla açıklanabildiği garip bir dönemde yaşadığımızı da hesaplarsak bir şekilde "yine biz kazandık" diye üste çıkmamaları için bir neden yok.

hedeflerinden çok da uzaklaşmış sayılmazlar. gerçi bunların peygamberi ara sıra "din demedim dil dedim" gibi tam da kitlesinin aklına uygun beyanatlarda bulunduğu ve yarın bambaşka şeyler yumurtlayabileceği için fazla takılmayın. sürü çobanı peygamber ile sucuk muhasebecisi peygamber arasındaki fark birinin ümmetinin diğerinin ise seçmenlerinin olmasıdır.

"dünya düz" diyenlerin ifade ve inanç özgürlüklerini kullandıklarını iddia edebildiği bir çağda yaşıyoruz artık. çok değil 40 yıl önce akıl sağlığı bozulduğu şüphesiyle tedaviye alınacak insan modelleri dünya çapında idareci olabiliyor artık. "gelişmişlik" böyle birşey herhalde.
bir görüşün en akıllı adamı rahmetli kadir mısırlıoğlu ise
veya ne bileyim cüppeli ahmet hocamız ise
ve siz hala chp tek parti dönemini anlatıyorsanız
gelecek vizyonunuz yoksa...
mühendisler marketlerde kasiyerlik yapıyorsa ...
zenginler çocuklarını amerikada veya özel okullarda okutma peşindeyken
fakirlere reva görülen okullara bakarsanız.
bu zamanın gençliğine ne verebilirsiniz?
Doğrudur.
uzun vadede Belki deist, belki seküler bir toplum bu ülkenin gerçekliği olacaktır.

insanlara anlatılmak istenen ve yapılanlar çok farklı olunca toplumun soru işaretleri çoğalıyor.
Hoşgörü dini mensubu olan ama kimseye hoşgörüsü olmayan gençlerdir.
Gençliğin yarısını yobaz, diğer yarısını ateist-deist yetiştirme siyasetidir.
binlerce badem bıyıklı kapitalist yetiştirdiler.

Edit:Ben mi yetiştirdim amk beni neden eksiliyorsunuz.
Ellerinde patladı. Şimdi 2023 de oy kullanacak nesil sonları olacak belediye seçimlerinde provasını gördük.

(bkz: zorla güzellik olmaz)
Dindar nesil dedikleri kısa paçalı yelekli nargileci sığır sürüsü olarak karşımıza çıktı bunlar katiyen eğitilemezler.
güncel Önemli Başlıklar