bugün

ak parti nin iktidara gelmesi ile birlikte nüfus cüzdanlarında yazan dini hatırlayan, bir anda çember sakala bürünüp eşini tesettüre sokan, ulan bizde biryerlerden nasıl olur da 3 kuruş sakal yaparız hesabı ile ak parti mahalle örgütlerine kayıt yaptıran, hac çekilişlerine katılan, çocuklarına hiranur, aleyna, sümeyye gibi yaşının üstünde sorumluluk yükleyen isimler koyan, devir değiştiğinde nabza göre şerbet fabrikasına iş başvurusunda bulunan vatandaş örnekleri.
(bkz: her devrin adamları)
Kimsenin kimsenin dinini sorgulamaması gerektyiğini anlatan,ancak yaradanın bilebileceği mevzu.
sol parti aydınları(!) kadar adi insanlardır. sol parti başa gelince karısına kızına mini etek giydirip prim yapmaya çalışan insanımsılardan bir farkları yoktur.
(bkz: muhafazakar eşcinsel)
(bkz: laiklerden fetvalar)
takiye düşkünü; zulme zulüm diyemeyen; sesi çıkmayan; susup bekleyen.
müslüman gibi davranan, dinle imanla alakası olmayan, rant sağlamak için yaşayan kan emicilerdir. emmeye talip oldukları kanlar bu toplumun elindeki avucundaki bir damla kalmış zenginliktir.

yaptıkları şerefsizlik, başka bir şey değil.
(bkz: konjonktür müslümanlığı)

(bkz: cemil ipekçi)
insana "Müslümanlık bunların yaşadığı dinse ben hangi dini yaşıyorum ?" sorusunu sordurtan, AKP'nin iktidardan gitmesinin ertesi günü badem bıyıkları ve çember sakalları kesmelerine muhtemel yeni rüzgarın yönünü tespit çalışmasını yapmak için pusuya yatacaklarına ise kesin gözü ile bakılması gereken, takiye sanatının baş icracısı olan rantiyeci tayfa.
AKP dinine inanırlar onların dini onlara benim dinim bana.
hesapta ak partililerle dalga geçilen söylem. benim 3 tanıdığım kızılbaş arkadaş var namaz oruç kurban falan yok islam dininden sen gibi bihaberler ama ak partiye oy verecekler.