bugün

çevreci geçinip ortalığı yakıp yıkanların hala özeleştiri yapmaması üzerine bu güzelliği karşı taraftan beklemektir.
(bkz: nato mermer nato kafa) olduklarındandır.
(bkz: özleleştiri)
(bkz: 10milyonlar)
(bkz: seviyesiz ve tahrik edici tavır)
(bkz: düşük zekalı)
(bkz: çoğu gerizekalı olduğu bilinen akp liler)

not: neyine özleleştiri yapsınlar senin denilesi durum.
tek bir noktaya odaklanıp ona göre hareket etmelerinden kaynaklanır.
başbakanın ağzından çıkan kelimeye bakan insanlardır.

+ akp kömür veriyor abi!
- mezarda emekli olacaksın ama,
+ kömür veriyor abi!
- boşver kömürü! adamlar 400 bin dolar verip makam odası yeniledi!
+ e kömür verdiler ya!
- adamlar terörü destekledi!
+ o kadar vatandaşa kömür dağıttı!
- sikerim lan kömürünü senin!
Aptal bir solcu söylemi.
yapalım gel güzel kardeşim. Öz eleştiri yapalım. Ne yapalım kafamızı taşlara mı vuralım. Veya sizin yaptığınız orospu çocukluğunu yapıp taşları kafalara mı vuralım.
Ulan am biti, sen daha doğru dürüst tepki vermeyi bilmiyorsun sonra akparti seçmeninin zekasıyla prim yapmaya çalışıyorsun. Sen önce içindeki pislikleri temizle. Halkın direnişi deyip halka zarar verirsen o halk sana değil senin düşmanına verir desteği. Düşmanımın düşmanı dostumdur mantığı işler burda salak kardeşim benim.
Akpartinin hatalarıyla hizmetleri neredeyse eşit hale geldi. Katılıyorum buna. Şahsen eylemler süresince ben de kızdım sövdüm liderime ortalığı yatıştırması çok kolayken inatlaşmasına.
Peki sen akpartili seçmeme öz eleştiri yap diyorsun da solcu olarak altmış yetmiş yıldır niye bir özeleştiri yapmıyorsun. Niye düşünmüyorsun bu halk sol bir hükümeti neden istemiyor diye. Neden onlardan hep kaçıyor diye. Neden yıllardır sol hakim olamıyor diye. Tek bir sağ parti tüm sol partileri yıkıp geçebiliyor diye.
Hep ötüyorsunuz akparti oy çaldı hile yaptı hurda yaptı diye.
Hadi son seçimde bunu yaptı diyelim(seçimde görevliydim ve her sandık böyleyse siksen tek bi oy fazla sokamazsın. Senin gibi malların hüsn-ü kuruntusu işte. Ama kabul edelim hadi.)
bunu kabul edelim. Tayyip her yere kendi adamlarını soktu. Her yerde kendi istediği gibi yaptırıyor herşeyi. Diyelim.

Peki 2002de de mi heryerde tayyipin adamları vardı?

Azıcık sirkelenin artık. Halkız deyip halka sövmekle bir arpa boyu yol gidemezsiniz arkadaşım.
Önce solu düzeltin. Önce chpnin içindeki hainleri temizleyin. Kuklalık yapmayan, her gittiği yerde rezil olmayan bir parti lideri bulun. Deniz baykal bile bin kat iyiydi bundan be. Arada birde olsa doğru konuşurdu.
Iş sadece chp yle bitmiyor ki. Tkp ve işçi partisi. Bu iki orospu çocuğu topluluğu vatan millet diye öter durur ama herkesin gözüne gözüne sokarlar pkkyla el ele kol kola olduklarını.
Tayyip imralıyla görüşünce vatan haini ilan etmeyi biliyorsunuz. Tayyip mhpnin sözümona liderinin ve solun asmayi beceremediği ve başımıza çıkardığı apo piçiyle mecburen masaya oturdu.mecburdu buna. Halkı için mecburdu. Karşısındaki düşmanı sadece onun ağzından çıkacak kelimelere baktığı için onu muhatap aldı. Senin tkp ve işçi partin neden pkk yla iş birliği içinde peki. Cehepen neden pkk yla iş birliği içinde. Tayyipten gizli bir çözüm süreci mi yürütüyorsunuz?
Sol olarak bunu sordunuz mu kendinize ve liderlerinize.
Memlekete ne faydanız oldu diye sordunuz mu ?
Bakın bugün eylemlerde solcu vekiller iki boy gösteriyor sizlerle fotoğraflar çektirip facebookta twitterda paylaşıyorlar. Biz hakkımızla içiçeyiz ve yüreğiz diyorlar. Ama siz de biliyorsunuz ki hiç birinin gönlü sizlerle değil. Bu fırsattan istifade edip oy kapabilme yarısında hepsi.
Sen onların dürüstlüğünü sorguladın mı da bana öz eleştiri yap diyorsun.
Sen daha halkla beraber olmayı bilmiyorsun, o halkın senin peşinden gelmesini beklemek gibi bir beklentiye girmen için gerizekalı olmak zorundasın ki öylesin de zaten.

Ben özeleştirimi yapıyorum. Üç dönemdir akpartiye verdiğim oylardan beklediğim karşılığı aldım. Ama son zamanlarda tayyipin sergilediği bu tutum beni soğuttu akpartiden. Olayları yatıştırması çok basitken ahmakça hareketlerle daha da kızıştırmaya çalışması soğuttu beni tayyipten.
Bu olaylara son vermezse, yapılanların yanlış olduğunu söylemezse, olayların bu noktaya gelmesindeki en büyük payın kendisinde ve poliste olduğunu kabullenmezse, meydanlardaki insanların o kadar ağır muamelelere maruz kalmasının hiç bir haklı gerekçeye bağlanamayacağını kabul etmezse, ülkeyi gerçekten ciddi bir kaosa sürüklemeye devam ederse bir sonraki seçimde oy vermeyeceğim.
Akpartiye oy vermezsem de kimseye oy vermem.
He akparti seçmeninin zekasına laf eden güzel kardeşim, sen, eğer kafan çok çalışıyorsa çık kur partini gel sana verelim oyları.