Geçenlerde oturdum bu lays baharatlıyı almış ağzımda geveliyorum. Zaten televizyonu nadiren açarım, açtığımda izlediğim 20 dakika, Karadayı ve ana haber bültenleri oluyor.

Neyse baktım haberler var. Recep Tayyip bey alkol yasağı, cart curt yasaları hakkıdna konuşuyor,

- Bu uygulamalar avrupa da bile uygulanıyor.

(iç geçiriyorum)

+Tamam var ama bizde niye olsun. Biz neden avrupaya entegre olmaya çalışıyoruz ki amına koyayım diyorum. Bir şey yapalım da avrupa bize uysun. sürü psikolojisine, koyunluğa ne gerek var. Sen kapitalizmin eserlerini, mesela 30 dakikada pizza kapınızda adetlerini ülkeye sokuyorsun ama 30 dakikada evime ambulans gönderme garantisini veremiyorsun diyorum. Hassiktir çekiyor izlemeye devam ediyorum. Bu arada Evde kimse olmayınca çok söverim. Her şeye küfür ederim. Rahatlatıyor tavsiye ederim, neyse Başbakanımız alınmasınlar efendim.

Avrupa birliğinde değiliz ama bunun üstünde devletimizin bakanlığı var. O konuya girmiyorum hiç.

Neyse bilirsiniz bu bakanlığın bakanı sayın Egemen bağış. bu beyefendi haberlerde bir başka konuda sahne alıyor. herhalde biz nesil olarak öyle bir uyuşturuluyoruz ki bu detayları kimse önemsemiyor. Kısa olarak polis şiddetinden bahsederken şunu söylüyor.

- Çok fazla abartılacak durum yok. avrupa polisi de zaman zaman bu konuda orantısız gücü arttırıyor.

+ inşallah avrupa polisi eylemci falan sikmez diyorum. Olur da bu bir gözü kulağı avrupa tarafında olan bakanımız duyarsa normal karşılar. Sayın bakanım avrupadan bilimi, teknolojiyi, tıbbı alalım. Burda polis öldüresiye dövdüğünde avrupa da sikiyor bizde sikeriz mantığı ile hareket etmeyelim diyerek haberleri değiştiriyorum.