bugün

https://www.youtube.com/watch?v=QsZZ_2g81IM

bu size gelsin, lol.
(bkz: multi kill)
hala kalmış mıdır onlardan?
tanım: akla çılgın sorular getiren başlık.
hdp li kürtlerden daha iyidir.
tahminen 17 milyon Kürt varsa 9 Milyonu seçmen desek nerden baksak 2. 900. 000- 3. 000. 000 civarıdır çoğunlukla Bursa'da Ardahan'ın çok az % 8' lik bir kesimi Mardin'de % 20' lik bir kesim Siirt' te % 15- 20' lik bir kesim izmir Karabağlar' da ve Buca' da toplam % 35' lik bir kesim.
başkanlık gelince özerklik alacak kürtlerdir. neo osmanlıcılar üniterliğe inanmaz, osmanlı zaten konfederasyon bir devletti. ülke çok rahat bir şekilde eyaletlere bölünüp kürtlere istenilen özerklik verilebilir. o zaman mhp de uluyarak ben ne yaptım diye kafasını duvarlara vurur.
Urfa,Adıyaman,Elazığ,Bingöl,Malatya taraflarında kendini hissetirirler.
çok fazlalar ve seçimde hayır cephesine ihanet eden kesimdir. hdp nin kürt oylarında %9-10 luk bir akp ye kayış var. ulan adamı içeri attılar belki hırs yaparlar dedik işe yaradı.
sonra vay efendim bize bombe atıyorlar. ohal var kötü diyorlar. ohali zaten getiren ve sürekli devam ettiren akp. neyin kafası bu?

kürtlerde gerçekten bazı olaylar farklı tepkiler doğuruyor. aynı şeyi başka partiye yapsaydılar gidip yapana oy cidden vermezdi.
17 milyon Kürdün 10 milyonu seçmen ve bunun 2 milyon 700 bin-3 milyon civarısı Akp'ye oy verirken 600 bin civarısı sandığa gitmiyor 6 milyon Hdp oyunun 5 milyon 750 binin Kürt seçmen olduğuna bakarsak 5.750+3.000=8.750+600=9.350 yani 650 bini Mhp,Ldp,Chp,Sp(çoğunluğu chp)'ye veriyor yani:
Kürt seçmenin oyu:
%58 Hdp
%%28.5'i Akp
%6.5'iı seçime gitmiyor
%7'si seçime gidip Chp,Sp,Ldp,Mhp partilerine veriyor.
1 kasım'da belirttiğim gibi
%58 hdp
%28.5 akp
%6.5 seçime gitmiyor
%7'si chp,sp,ldp,mhp v.s partilere verdi ama bu seçim seçime gidiş yüksek olucak(hüda-par'lıların az bir kısmının gitmemesi,çatışmalardan kaçanların geri dönmesi v.s) ben Hdp'nin %60'a yükseleceğini,Akp'nin %26'ya düşeceğini(Hüda-Par'ın seçime girmesiyle Hüda Par'lılar Akp'yi terk edip kendi partilerine verecektir) yani 2019'da şöyle olur:
%60 Hdp
%26 Akp
%5 Seçime gitmiyor
%5 Hüda-Par
%3 Chp,Mhp,Ldp v.s