bugün

paranın yüzünün sıcak, kömürün kara olmasından mütevellittir.
çünkü akp'ninki siyasal, chp'nin ki insanlık namına.
çünkü akp sponsor kaynakları kullanıyor chp direk hazineyi. bu ülkede ülkeyi sömüren sevilir.
"kömür için oyunuzu satmayın, alın bu parayı, kömürünüzü kendiniz satın alın!" anlamındadır. *
siyaseti ilkokul çocuklarının birbirlerine gösterdiği çocuksu çirkeflikten ibaret sanan chp için şaşırılmayacak bir hareket.
senelik 30-40 torba kömür ile 600 x 12 = 7.200 TL nin maliyetini aynı zanneden kişi tespitidir. üstelik 7.200 TL her kadına verilecek(miş), kömür sadece fakir ailelere veriliyor.
akp yapınca siyasal rant, chp yapınca hizmet için yapıyor fark o. ve buna ancak hassiktir denir.
en son belediye seçimlerinde akepe nin kömürle yetinmeyip küçük bir kasabanın küçük bir kıraathanesinde 120000 tl dağıttığı gerçeği
ideolojisinin kurbanı olmuş zavallıların düştüğü durum.

Allah yardımcıları olsun.
kimse ısınamıyoruz diye ağlamaz.ağlayan açlığına ağlar,çoluk çocuğun perişanlığına ağlar.insan pekala bulduğu kuru dallardan bile yararlanabilir ısınmak için fakat para dediğin aslanın ağzındadır bundandır ki duyulan ihtiyaçlara en büyük destek paradır.biraz objektif olmak bunu düşünmeye yeter de artar bile.
(#10864661)
olayı çok iyi özetlemiş koyun. bu kadar sığ olabiliyosa insanoğlu chp ninde halka maaş bağlıcam demesi mümkündür tabi. daha da laf söylenmez üstüne.
chp'li kemalistlerin görüşü , bütün türkiye kemalist düşünmelidir.

kemalist düşünce bir zürriyetin değil , tüm dünya'nın aydınlık görüşüdür.

bunu o kalın kafanıza sokamadınız gitti.
kemalist görüş evrensel bi görüşmüş. onçün chp nin her dediği doğru her yaptığı mübahmış. chp kemalist düşünüyo diye bizde kemalist düşünmüş sayıldık.
bana ayda 600 lira bağlanmış yurdum insanı resmi çizebilir misin abidin?
en iyisi 94 doğumlu bir kızla aşk yaşamak.
mesele parti meselesi değil ama seçimden önce kömür dağıtmakla, düzenli olarak yoksulluk maaşı vermek arasında ki farkı idrak etmek zor olmasa gerek.
iyi kötü farkı şuradan doğar :
devletin fakirlere yardım etmesi gerekir ama bunu sadece kış mevsiminde ve oy gerektiğinde dağıttığı odunla kömürle değil her zaman yapması gerekir.eğer chp dediğinin arkasında durur da her zaman vatandaşına yardım ederse o zaman kimsede gıkını çıkaramaz.insanları susturmak ve ya konuşturmak söylediği lafların arkasında durmasıyla alakalı.
chp nin kömür dağıttığını gören var mı?
ai birini vur ötekine.
2 partidende bir bok olmayacağını işaret eder.
birisi sadece belli bir yöredeki kişilere oy toplamak için kömür vermiş, ülkenin geri kalanına bir bok vermemiştir. diğeri ise yapamayacağı bir şeyi iddia etmektedir.
çünkü chp dinsiz ya o para da alınmaz. yobazlar işte.
arz talep dengelerini işlerine geldiği şekilde kullanıldığının göstergesidir.

hala ikisini de kabul edecek zihniyetlerin var olduğunu gösterir.

çalışıp üretmek istiyorum diyen olmadıkça bu tür esaretler sürüp gidecektir.
postalcıların kendi içlerinde düştüğü çelişkilerden sadece bir tanesidir.
chp nin merkez bankasına göz dikmesinden dolayı bol keseden atmasının küçük bir örneği...
Cenab-ı Hakk'ın Partisi olduğu için chp yapar, yapabilir. Hazinedeki parayı önce kendi aralarında güzel bir paylaşır, sonra IMF'den borç alıp fakire dağıtır. Derken bir gün bankalar batmaya, hortumlanmaya başlar, sonra o verdiği aylık 600 TL'yi sıradışı faiziyle burnundan getirerek alır. CHP mantığının özeti budur.