bugün

kendi görüşümdür*

ama akp döneminde 40 yaş üstü, belli bir kesim hariç, sizi;
yollu
kafir
gavat
kaşar
izmirli
batı özentisi
amerikan özentisi

sıfatlarına uygun göreceklerdir.
bu sıfatlar sizin kim olduğunu belirlemede etkisiz elemandırlar.

fakat şunu söylemeden geçemeyeceğim,
siz elbette ki herşeyden önce kendi iyiliğiniz için eğitim alıyorsunuz
fakat ülkemizin
cumhurbaşkanı, başbakanı
kısacası hükümet
yabancı dil bile bilmiyor

ve açıkçası bu kadar aydın, zeki insan dururken
bizi bunların yönetmesi azıcık koyuyor

ekonomimiz, politik anlayışımız, toplumsal refahımız ileri seviyelere çıkartılabilecekken, bunu yapabilecek insanlar umutsuzluktan adaylık verme cesaretinde bile bulunmuyorlar.

ne demek istediğimi ifade edememiş olabilirim ve yanlış anlaşılacağıma eminim

ama çok yazık oluyor.
(bkz: sucukçu muhasebecisi)

(bkz: rte ve seçmeni arasındaki ilişkinin analizi)
atatürk gelsin kurtarsın şimdi bu laik kalıntılarını .
daha "dahi" anlamındaki "de, da"ları ayrı yazmayı bile öğrenemediği halde "büyük resmi okuyabildiğini" sanan sığırların boş laflarına maruz kalmaya sebep olur.

"erdoğan iktidarı bir isyanın iktidarıdır." diyor. doğru, üç kuruşa beş köfte isteyenlerin "isyanının" iktidarıdır. cahil cühela olduğu, boş teneke olduğu halde, kendini geliştirmeye zahmet etmeden kazanmak, hem de çok kazanmak isteyenlerin desteğiyle ayakta durmaktadır.

destekledikleriniz memleketi yağmalaya yağmalaya gitsinler bakalım daha nereye kadar gidebilirlerse... sorun şu ki yağma hasan'ın böreğinden payını almamış çok kişi var, umutları ve de börek tükenmek üzere...

neyi anlayamamışız? isyanınızı mı? sebebini mi? bak işte yazdım ki aslında yazmama gerek yok; şurada (bkz: rte ve seçmeni arasındaki ilişkinin analizi) zaten yazmıştım. anlama zorluğu çeken biz değiliz, sizsiniz.

size tepeden baktığımız için kızıyorsunuz. kızın... iki dakika düşünmeyin "yahu belki eksiğimiz var da onun için tepeden bakıyorlar" diye. hiç sorun değil... sizden görünmeye çalışan, size yağcılık yapan ibrahim zübükzadelerin peşinde devam edin. onlar size tepeden bakmıyor, öyle değil mi?

(bkz: akp nin halka tepeden bakan elitleri)
Kusura bakmayın, ama ne hikmetse bu laik, medeni, cağdaş diye gecinenler genelde kasar, ayyas, gavat, bati özentisi, amerikan usagi oluyor. Hic hiddetlenmeyin.

AKP hükümeti kuruyor diye sanki sizin elinizden eğitim imkanını mi alıyor? Bilakis, üniversiteler, okullar kurulmaya devam ediliyor. 2018 ile 2000 senelerini kıyaslarsan hangi dönemde daha çok okul/üniversite var?

Simdi salağın biri cikip "TÖYYÖP AYDONLORO TOTOKLOYOR" diye boklu götünü yirtmadan sunu belirteyim: Ben şahsen bir PKK, DHKP-C, radikal komünizm mensubunun veya FETÖ picinin benim çocuğumun öğretmeni olmasını istemem. Böyle insanlar hapishanede çürüsünler, issizlikten kirilsinlar. Hic acımam. Bunlara acıyanların da Allah belasin versin derim.

Edit:
Asagida birisi "genel olarak sınıf başına, öğretmen başına düşen öğrenci sayısı düştü" yazmış ve bunu kötü birşey olarak değerlendirmiş. Allah akil fikir versin.

Ayrıca yeni acilan üniversitelere laf atanlar da var. Sen oraya pat diye bir Harvard koyamazsın. Herseyin bir baslangici var. Madem üniversite kurmak o kadar kolay, 50-60 sene önce kursalarmış üniversiteleri o zaman.
Boş beleş olmakla eşdeğerdir. Hatta belki biraz daha alt seviyede olabilir. Hükümet böyle görüyor.

Bu elemanlar iktidara geldiklerinden beridir dikkat edecek olursanız yüksek öğrenim görmüş tayfanın önüne set çekmeye çalışıyorlar. Bilhassa da ÖSYM sınavlarında yukarılara oynayan bölümlere daha fazla sert çıkıyorlar. Hekimler itibarsızlaştırılıyor, hakimler desen onları zaten bitirdiler cepte onlar, eczacılar Batsın diye elinden geleni yapıyor. Vesaire vesaire. Bunu da yapmasındaki tek amaç, örgütlü muhalefeti ve Aydın kesimi yok etmek. Sonra koyuna yürü dersen yürüyor, ey ameriga deyince koyun coşuyor.

Haa, bu arada yeni açılan üniversitelerden dem vuranlara da bir çift sözüm var. RTE sizin keyfiniz için mi her yere üniversite açıyor sanıyorsunuz? Hayır, bilakis tam tersi. Nerede çokluk orada b*kluk çıkarımı ile sayıyı arttırıyor. En cahil insan bile etrafına bakarsa görür ki sayı arttıkça nitelik de o oranda düşüyor. Mezunlar bundan 15 sene öncesine nazaran neredeyse çöp olarak üniversiteyi bitiyor. 50 kişilik ayarlanmış laboratuvarda 150 kişi eğitim almaya çalışıyor. Niye? Kontenjan arttır diye yukarıdan emir geliyor. Bu arada üniversiteler artık lise 5 kıvamında. E lise de anaokulu terk müfredata sahip. Neyse.

Yahu yazılacak daha bir ton şey var da çene veya parmak yormaya lüzum yok. Anlayan zaten anlıyor.
Hakikaten bir ara ülkemizin en büyük icadı organik hoşaftı. Ne oldu ona?
kimisinin

--spoiler--
"akp hükümeti kuruyor diye sanki sizin elinizden eğitim imkanını mi alıyor? bilakis, üniversiteler, okullar kurulmaya devam ediliyor."
--spoiler--

gibi saçma sapan laflar etmesine vesile olan mevzudur.

madem böyle yapıyor, neden pisa sınavlarında 72 ülke arasında 50. sıradayız? yalan yok, akp binaya, şuna buna kıyamet kadar yatırım yaptı. genel olarak sınıf başına, öğretmen başına düşen öğrenci sayısı düştü. yetinmediler, büyük ölçüde çuvallasalar da fatih projesi adı altında bir sürü elektronik ıvır zıvır dağıttılar.

peki, şunca imkana, masrafa rağmen neden ileri değil, geriye gidiyor eğitim?

cevabını siz de biliyorsunuz, biz de...
akp dönemi eğitimlinin cahile nezaketin eşkiyalığa kurban edildiği bir dönemdir.