bugün

Karanfil yetiştiriciliği ve ticareti bunlardan biridir. Zira neredeyse sürekli yaşanan terör saldırıları sonucu olayın yaşandığı yere karanfil bırakmaktan daha etkili bir mücadele yöntemi gelistiremedik henüz. Bir de olayın yaşandığı yere xxxx şehitleri ismini verme olayimiz var ama onda iktisadi açıdan bir potansiyel göremedim.
cemaat önderliği diye bir meslek dalı ortaya çıktı. darbe bile yapıyorlar.
yıkamacılık, yağlamacılık ve dalkavukluk. hep revaçta olan meslekler.
(bkz: avukat)
Mv lerinin çoğu, ilbaşkanlarının neredeyse hepsi.
trollük mesela ne güzel aç filmini izle bir yandan da trollük yap.
cumburbaşkanlığı başdanışmanlığı ( baş danışman deyince aklıma şu geliyor: bir sürü danışman var bu adamın altında, bu da onların lideri. Öyleyse vah ki vah.)
imamlık, vaizlik , müezzinlik gibi bilimum ilahiyat alanına giren mesleklerdir.
Sahtekarlık, ihale mafyacılığı, tarikat ihaleciliği, bakanlık parselleme, vakıf kerhaneciliği, terörist yetiştirme yurtçuluğu, trol endüstrisi, imam ordusu, hırsızlık ve bu hırsızlıkların fetva ile kamufle edilme işi ihaleleleri.....
inşaat mühendisliği.
önlerine her daim iyi arpa vermek kaydı ile

- gözünden kıçına kadar her türlü yalayıcılar.
- her türlü şakşakcılar.
- ağızlarında salyayı akıta akıta her türlü saldırıya dahil olanlar.
- sosyal medyada ak trollük.
israil'den tohum ithal etmek. ( yerli tohumlarla yapılan ziraate kredi verilmediğinden )
Doviz bürosu sahipleri baya bi prim yaptı.
sanatçılar. destekleyen ayrı prim. karşı çıkan ayrı prim.
inşaatçılık ( müteahhit ) ve hırsızlıktır. istanbul için konuşuyorum şehrin için tamamen doldu 2 tuğla üst üste koyacak yer kalmadı sıra sahile geldi. eminönünden başlayıp tee yeşilköye kadar tüm sahil şeridi imara açılıverdi bir anda. 3-4 sene önce sahilden araç ile falan geçerken denizi görebiliyorken şu anda yedikuleden itibaren yeşilköye kadar denizi göremiyorsun neredeyse. hırsızlığı zaten yazmaya gerek yok heheheh.
Polis out
Asker in.
Trabzonlu müteahhit.
Şeriat ve tarikat liderliği.

Açıyorsun efendim ordan bir tarikat sonra kullanabileceğin insanları altında topluyorsun bunu takiben oy potansiyeli oluşmuş oluyor daha sonra gelsin sana ordan Harika bir devlet kapısı.