bugün

Bir türlü aklımın ermediği tespittir.

Niye böyle oluyor anlamış değilim.
palavrö.
Birilerinin dini ucuza satmasindan kaynaklı olabilir.

Biraz pahalı olsaydi daha değerli olurdu en azindan.
ne yükselmedi;
ahlaksızlık
vurgun
yandaş kayırma
sahtekar müslümanlar
kadınların türban adı altındaki rezil giyimleri(iyileri tenzih ederim)
din baronlarında ego ve enaniyet.
harun diye gelenlerin karun olması.
mücahitlikten,müteahitliğe terfiler.
akp ile ilgisi yok, ateizm bütün dünyada hızla yükselmektedir. Zaten bir süre sonra bütün dinlerin dünyadan silinmesi kaçınılmazdır.
akp zihniyeti çoğu kişiyi dinini sorgulamaya yönelttiği bir gerçek.
Kimleri ateist ettiler dinden uzaklaştırdılar bilseniz...
Ateizmi sadece Türkiye'de yaşayan ateistlerden ibaret sanan yobaz zırvası.
din tüccarları çoğalınca dinin kelime manası ve yaratıcıya(babama) olan inanç azalmıştır.

bu da deizm ve ateizm gibi kavramsallaşmış fikirlere götürmüştür insanları.

bunun sebebi ise; yine en başta bahsettiğimiz din tüccarlarıdır ve akp bu tarz adamları koruyor.
AKP DEN ÖNCE iNSANLARIN % 99 U MÜSLÜMAN VE HERKES KENDiNE GÖRE UFAK TEFEK NAMAZINI NiYAZINI KILAR SEVABINI iŞLEMEYE ÇALIŞIRDI.. DAHA SONRA ;

iNSANLAR AKP Yi DiNDAR OLARAK ADLANDIRDI VE ÖYLE TANINDI. HER YERDE ELDE KURANI KERiM MÜSLÜMANLIK TATAVALARI iLE TÜM HERKESi ALLAH iLE KULLANMAYA BAŞLADI..YENi NESiL VE KISMi OLAN KiŞiLERiN HEPSi MÜSLÜMAN ÖRNEĞi OLARAK AKP Li VATANDAŞLARI ÖRNEK GÖSTERDiLER..

BUNU GÖRENLER iSE YAVAŞ YAVAŞ MÜLÜMANLIĞIN KÖTÜ BiR ŞEY OLDUGUNU ALLAH DiYEN HIRSIZLARI , PEYGAMBER ADALETi DiYEN TORPiLCiLERi NAMAZ DiYEN iHALECiLERi GÖRDÜ.. BUNLARI SAVUNANLARIN CENNETLiK OLACAKLARINI SAVUNANLARI GÖRDÜ..

DAHA SONRA MI ? BUNLARIN HEPSiNi YALANLAYAN ' KANDIRILDIK ' DiYEN ; ONLARIN ALLAH DEDiGi ŞEY BiZiMKiNDEN AYRI DiYEN TECAVÜZCÜLERE ; 1 KEREDEN BiR ŞEY OLMAZ DiYEN KAPALI KADINLARI HATA DA YAPSA TAYYiP YAPTIĞI iÇiN DOGRUDUR DiYEN SALAKLARI GÖRDÜ..

GÖZ iLE GÖRÜNEN SAHTE MÜSLÜMANLIĞI KENDi MANTIĞINDA SUNDU.. YANi AL ELMA BU YEEE DENDi !! ESKiDEN ELMAYA ARMUT DiYORLARDI KiRAZ DiYORLARDI , ADINI YANLIŞ BiLiYORLARDI AMA AZ DA OLSA ELMA YENiYORDU.. ŞiMDi BiZiM ELMAMIZ BOYLE YERSEN DEDiLER !! % 50 Si YEMEDi.. ( BU ÖRNEĞi ANLAYAMAYACAĞINI BiLDiGiM iÇiN TEKRAR AÇIKLAMAYACAPIM EKSiYE BAS GEÇ )

YANi % 99 U MÜSLÜMAN OLAN ÜLKENiN % 50 Si SAKALLI GÖRÜNEN TAYYiBiN YAPTIKLARINA SÜNNET DiYEN SAHTE MÜSLÜMAN KALDI..
akp ile alakası yok aslında. akp'nin iktidara geçtiği yıllarda internet de yeni yeni hayatın içerisine oturmaya başlamıştı. bilgiye erişim kolaylaştıkça hurafenin de saklanacağı yerler azaldı. akp'nin belki yasaklama yoluyla etkisi vardır. streisand etkisi hesabı siteler yasaklandıkça insanlar daha çok meraklanıp bilgiyi kovalıyor. özetle çağın mecburiyetidir. aklı başında adamın hurafeyle, peri masallarıyla işi olmaz.
Bir olguyu, kendi siyasetinize alet ederek, ehil olmayan, bilgili bilgisiz bir çok insanın gevezelik etmesine, bilgi kirliliğine göz yumarsanız, hele hele dayatma yoluna giderseniz ters teper, elinize yüzünüze bulaşır.
Pozitif bilimleri hiçe sayarak yapılan her dayatma, şuursuz ve anlamsız bir dayatmadır.
Buna maruz kalan her birey, ateist te olur, tele tubbie kahramanı da, hunili de...
Tinky winky, dibsy, lalaa ve po' ya sevgiler...
Bunlar müslümansa ben değilim düşüncesinden kaynaklanabilir. Pire için yorganı yakmaktır.

(bkz: ak müslümanlık)
Çünkü 'ateist yetiştirmek istiyorsan imamın yanına ver' demişler zamanında.
la bari el atmadıkları o kalaydı, vay alümünyum
ona bile attılar.

ateistliğiiiiiiiii siz den öğ re ne cek değil iiiiizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.
Bir Türkiye gerçeğidir.

Ben ne sofular gordum uzerinde elbise yok. ne elbiseler gördüm, çok pahalı.
Az çok nedenini tahmin ettiğim bir konudur.

Yusuf islam diyor ki: ben kur anı önce tanıdım, müslümanları sonra...
Şayet önce müslümanları tanısaydım müslüman olmazdım.

iyi de kardeşim Türkiye daha beş on sene evvel dünya da sahte ürünlerin üretilip satıldığı birinci ülkeydi. Lakin çin bunu elimizden aldı.
Gidip şu esnaf milletine bir bakın! Akşama kadar soylemedıklerı yalan, yapmadıkları hile varmı? En dürüstü başkasının imal etmiş olduğu sahte ve hileli malı satıyor.
E bu adamların dini islam ve çoğuda tarikat, cemaat mensubu. Bu arada esnaf olduğun zaman tek mezhep ve inanç görünür aralarında. Hiçbirinin alevi, Sünni yada inançsız olduğunu anlayamazsın. imanda etse, etmesede o besmele i şerif yazılıdır duvarda.

Şimdi bunlara bakarak mı ateist oluyorsunuz?

Üstelik ateistler sürekli sorgulamaktan, arastırmaktan bahsederler.

Ufak bir araştırma yapsalar islam in bu adamlara ve sistemlerine karşı olduğunu rahatlıkla görecekler.

Ama sırf gerçeği görmemek için münafıkları ve fasıkları işte gerçek islam budur diye reklam etmek samimiyetsizlık ve yobazlıktır. Kasıttır.
Münafiklik daha da yükselise geçti bunlarin döneminde dinde geçinen insanlarin devlette ve ticarette önünün açildigi bu zamanda böyle seyler olur zamanla imam hatipli ateistler çikacak at fava bekle.
Acayip gerçek bir durumdur. Benim 6 kere hacca gitmiş olan arkadaşım bile ateist oldu. Ben mi yok daha değil. in search of...
keşke sırf onda yükselse idik.!!
çocuk tecavüzü, kadına şiddet, hırsızlık, küçük yaşta çocukları evlendirme gibi şeylerde yükselmekten iyidir.!!
Bilgiye ulasimin artmasiyla dunyada gerçekleşen bi durum daha çok. Bu durum ayni şekilde muhafazakarliğin da artmasini sağliyor. iki taraf birbirini besliyor.
akp gerçek islamiyeti yansıtmıyor bi kere s.s.s.
olayın akp ile alakası yoktur. bütün dinler içeriği modernize edilmediği sürece toplumun içinde sıkıntılar yaşatır. sadece islamla alakalı değil. (bkz: protestanlık) . islamiyet ilkel bir dindir ve bu yüzden insanlar islamiyetten uzaklaşmaktadır. kıyamet alamaetlerini teknolojinin çok gelşişmesi yapan bir dini insanlar nasıl kabul etsin.
-Onun zamanında. ömürler uzayacaktır. El Kavlul Muhtasar Fi Alamatil Hz. Mehdiyyil Muntazar, s. 43
-Kıyametin yaklaşmasına doğru. okuryazar çoğalır. Son Zamanlarla ilgili Hadisler, s. 93; Ramuz-El Ehadis, 1/121
-Şu hadiseler meydana gelmedikçe kıyamet kopmayacaktır. Yüksek binalar yapmada insanlar birbirleriyle yarışacak. Buhari, Fiten, 25; Ahmed bin Hanbel, Müsned, 2/313
-Şu hadiseler meydana gelmedikçe kıyamet kopmayacaktır. Zaman kısalacak ve vasıtalarla mesafeler kısalacak. Buhari, Fiten, 25; Ahmed bin Hanbel, Müsned, 2/313
şimdi biri gelip bu hadislerin doğruluğunu nerden biliyon diyecek. senin kurandaki çelişkili ayetleri açıklayan olaylarla aynı doğruluk seviyesindeler.
sonuç olarak islam zaten kötü yönde değişiyor akp de gelse chp de gelse mhp de gelse fark etmez. zaten temelde yani islamiyette sıkıntı var.