bugün

(bkz: bir hatalı vatandaş olarak ben)
(bkz: akp)
(bkz: yaşamsal tespitler)
ak parti, pak parti, mis parti, cillop parti..

sevsinler sizi..
(bkz: itü değil it üniversitesi) *
şu ayrım çok komiğime gidiyor. sanırım ekşisözlük akp veya ak parti kapatılma davasında başlık akp nin kapatılma davası şekinde açıldığından kendini bayağı övmüştü tek biz akp yazdık diye. ne fark eder ha akp ha ak parti yani o ak beyaz anlamında kullanıldığı gibi amına koduğum olarak da kullanılıyor( özellikle ekşide).
isteyen akp der isteyen ak parti der isterse başka adla söyler size ne?
suratta içi su dolu balonu patlatmak gibi etki yaratan düzeltme. bu kadar da acımasız olunmaz ki. ha akp, ha ak parti. aramızda lafı olmasın böyle şeylerin. akepe. etkili mi oldu ne?
başbakanın gün itibariyle tekrarladığı söylemdir.

http://www.hurriyet.com.t...ndem/11786683.asp?gid=229
bu kadar bokun içinde, hey allah'ım.
itü değil it üniversitesi.*
(bkz: ama neden)

adalet ve kalkınma partisi neden bir anda anlam değiştirip ak parti olur ki? ak parti denildiğinde anlam değişir. akepe işte akepe akepe!
başbakan'ın teferruata takılıp, muhalefet partisi liderine söylediği "sebepsiz" uyarı cümlesi.
işimiz yok bizi nelerle uğraştırıyor. (bkz: Laf olsun diye konuşmak)
(bkz: o da değil aq parti)
"kusura bakmayın zırzoplarım,
bu ülkede aka ak, boka bok diyorlar.
ıkınmak manasız." yorumuyla cevap verilebilecek yersiz uyarı.
Eğer ilk iki sözcüğü kısaltıyorsan, üçüncüyü kısaltmıyorsan, garip de olsa kabul edilebilir. Bu sefer "Ak Partisi" diye okunur. Yok ben "partisi" sözcüğünden "si" ekini de atmak istiyorum diyorsan, kusura bakma çocuk oyunu oynamıyoruz burda, herşeyin bir yolu yordamı var. Herkes saçma sapan, keyfi kısaltmalar yaparsa, işin yoksa kısaltmanın açılımını bulmakla uğraş.
gemicik değil bildiğin gemiiiii..
gereksizliği ile beni benden alan partinin gereksiz saçmalamaları.
ak parti değil adalet ve kalkınma partisi şeklinde bir cevap yapıştırılarak zıplatılacak söz.
evet gerçekten bu da bir aklama(!) çeşidi.
avrupya " turkey " değil " türkiye'dir diye yıllarca uğraştık başaramadık.
ak parti değil. adalet ve kalkınma partisi'dir.
Türkiye'nin en kara partisi.
hayır en doğrusu a.k.partisi.
en iyisi adalet ve kalkınma partisi diyelim de sorun ortadan kalksın.
o zaman
mehape değil mhp,
cehape değil chp,
sayın değil teröristbaşı,
kelle değil şehit

diye cevaplanması gereken başbakan zırvası.
partinin ismini koyarken adaletli kalkınma partisi koysaydınız böyle olmazdı, şimdi o v harfini nereye sokalım bilemiyoruz. gerçi sokacak bir yer bulunur ama ne gerek var şimdi.
ikiside ebemizi bellediği için,biz bu konu üzerinde durmuyoruz.