bugün

ah bu siyasal islamcılar ah...

Karar yazarı Yusuf Ziya Cömert:

"Biz davanın vatan, millet, Sakarya, din, iman gibi şeyler olduğunu sanıyorduk.

Öyle söylüyorlardı. Meğer bu ulvi şeylerin hepsi para birimiymiş. Dava götürmekmiş.

https://twitter.com/yirmi...fka6MJqG9EsY1AsQ&s=19
Hadi canım o ancak 2002 sonunda iktidara gelen akp'nin 2003 başında "nerden buldun" yasasını her kapsamıyla kaldırmadan önce söylenseydi inandırıcı olurdu...Bütün büyük devletlerde aktiftir o yasa...

Bi adamın almanya'da 600 , yani di mi porsche'nin, daimler'in ceo'ları falan mutlaka vardır, onların bile öyle 600 dairesi olduğunu sanmıyorum, var ya ..zaten sen zenginleştikçe senin işine gücüne finanzamt çok güzel burnunu sokar...

Ben almanya'ya ilk geldiğimde burdaki üniversitede okurken bi dayı vardı Türk, beni çok severdi, gel muhabbet edelim sen kafa bi gencimizsin, derdi...4 dönerci dükkanı vardı bu dayının...ben bi süre gittim onla muhabbete sonra yavaş yavaş bıraktım çünkü herifle 10 saat otur, adamın bütün muhabbeti finanzamt'tı!!

En son 4 dönercinin 3 ünü başka başka kişilere devretti...hah şöyle topluma bi faydan olsun, demişler...

Finanzamt işte paranın menşeini, dağılımını kontrol eden kurum Almanya'da...vergi dairesi diil...paran oldukça daha çok başını ağrıtırlar...

Bi yane italyan'a 400bin euro miras kaldı, ertesi gün finanzamt'tan mektup geldi, sizin oturduğunuz bölgede benzin istasyonu yok, oraya sen şimdi para erimeden bi benzinci aç, diye!! Öyle mektup geldi mi zike zike ayaklarına gitceksin...ben bu parayı Yiycem dersen sana, sana %52 lüks vergisi uygularız, 400 bin'in 215 binini kaptırırsın, niye kaptırasın sen bizi dinle, iş kur, hem sen kazan hem toplum kazansın, derler...

Demem o ki "dava adamlığı" öyle olur!!
daha basa gecmeden, hic bir sifati yokken abd zenginleriyle ozel gorusmus biri. tum gorevi, halkin tum direnclerini kirip koca ulkeyi kukla etmek. tarikatci salaklar islam davasi guduyorum derken, bunlarin hocalari yatlarda kopuk partisi veriyordu. ulkenin direncleri kirilinca 2 kurusa uretim elemani olarak calisacak ve cin kadar uzak olmayan ya da afrika ve orta dogu gibi tehlikeli olmayan bir yerde, kolay ve ucuz bir suru insan calistiracak. hocalari onlari her zaman oldugu gibi ayak ustu sikiyorlar. bunlar da onlarin hakkini savunan solcuya falan kizar kafir, dinsiz diye.
Akp'nin ranttan sömürmekten başka davası mı varmış??