bugün

müslüman bir ailenin cocugu. *
senegal asilli rapper. degisik bir sesi var.
ayrıca ghetto isimli şarkısıyla kanımca amerika'nın fakir mahallelerindeki sorunları çok güzel anlatmaktadır...
lonely diye bir şarkı
yaptıktan sonraki
klibinde bilimum kızla
gördüğümüz, aslında
hiç de "lonely"
olmadığını gözlemlediğimiz
çikolata renkli kadife sesli bir
sanatçı.
(bkz: mr lonely)
21 mayıs konserinde hiç tereddüt etmeden kendini sahneden izleyicilerin üzerine atan şarkıcı. yetmezmiş gibi korumasının omzunda izleyicilerin arasına karışan ve elimi sıkmasından sonra bana 'akon bana el verdi, sırtım yere gelmez artık' düşüncesini sevkettiren şahsiyet.
bu adam olmu$ dedirten rapci.
onunla feat yapmak bu ara cok coolmuş!
parayı vurmuş olsa da ülkesine bağlılığını asla yitirmeyen senegal asıllı amerikalı sanatçı. kendi insanlarına, futbola ve ülkesinin milli takımına yaptığı yardımlarla çok seviliyormuş yetiştiği çevrede. ayrıca 2010 güney afrika dünya kupası şarkıları için seçilmiş en doğru şarkıcıdır.
budapeşte gecelerinin 1 numaralı adamı.. her clubta onun şarkıları. efsane adam. şarkılarıyla beni benden alan..
çok sağlam şarkılar yapan, güzel sesli rapper. tarzına r&b de diyebiliriz. hakikaten adamın kötü şarkısı yok.

(bkz: beautiful)
(bkz: smack that)
(bkz: sorry blame it on me)
(bkz: right now)
(bkz: bananza)
(bkz: lonely)
herşey bir yana bu adamın sesi bir yana. söylediği müzik türü ile ses bu kadar mı uyar işte örneği.
akon-2008 "i wanna f**k you",
akon-2010 "i just had sex", den sonra 2 yıl ve 4 yıl sonraki şarkılarının şu şekilde olacağı tahmin edilmiş;
akon-2012 "that ain't my kid"
akon-2014 "i just got aids"... bekleyip görecez.*
Ghetto'su efsanedir.
doğum ismi Aliaune Damala Bouga Time Puru Nacka Lu Lu Lu Badara Akon Thiam dir.. yok artık..
evinde kaplan besleyen bir
adam. ayrıca garajında
lamborghini murcielago roadster,
gallardo, bentley continental gt,
rolls royce phantom ve bir de
helikopter bulunuyor. kendi
benzin istasyonu da var evinde.