bugün

Sigarayla alakası olmayan yakınımı bizden alan kanser türü.
sigara içmekle doğru orantılı görülme olasılığı artan, önce süründürüp sonra öldüren hastalık.
içmeyin efendim; kan kusarak, kendi kanınızda boğularak ölürsünüz.
amin.allah herkese sifa versin.
Sigaraya olan nefretimin sebebi. Allah nerede varsa şifa versin. Yakınen yaşamış biri olarak Zor hastalık ve zor bir süreç.
Karnabahar akciğeri koruyormuş.
gögüs cerrahı hocalarıma göre erken tanı için en güzel yöntem her yıl 1 kere akciger röntgeni cekinmek,ancak daha detayli en ufak puruzu bile goren yöntem tomografiymis.
kesinlikle kemoterapiden uzak durulması gerekendir...
5 yıl yaşayacaksa 6 ayda vefat eder...
çünkü nasılsa ölecek sistemi işlediği için, ilaç sektörleri devreye girerek koparabildiği tüm parayı koparacaklardır.
bu dünya çok acımasızdır.
Diş polikliniğine implant yaptırmak için gelen tatlılar tatlısı hastamın. Akciğer kanseri olduğunu öğrendiğimde tedavi süreçlerini araştırdığım lanet hastalık.
üstteki arkadasa katılıyorum resmen deneme tahtası gibi kullanıyolar insanı en güzeli bekle ve öl.
erkeklerde görülen kanser türlerinde 1. sırada yer alır. Sigara içmemek bu hastalığa yakalanmayacağınız anlamına gelmez ama sigara içmek bu hastalığa yakalanma olasılığınızı katlayarak arttırır. o yüzden sigara içmeyin.
Bunun varlığından haberi olup ta umursamayana ne derler ?
sebebi sigaradir ve suan iciyorum lanet olsun.iradem sıfır .
rahmetli dayımın yakalandığı hastalık. erken aşama değilse kemoterapi olayı bence de gereksiz bu hastalık için. dayım çok pişman olmuştu. daha berbat ettiler adamı.
Yakin zamanda akrabagim olan bi abime konulan tani bu hastalik hakkinda bilgisi olan pm atsin.
Sigara iceni de icmeyeni de yakalayabilen turden bir hastalik.
Aids den s9nra en pis hastalık.
süründürür evet o kadar pişman olursunuz ki içtiğiniz sigaraların değeri olmadığını anlarsınız. bu gözler neler gördü.
solid tümörlerde genelde kemoterapi değil radyoterapi kullanılmaktadır. küçük hücreli akciğer kanseri hariç diğer tiplerinde zaten temel olarak radyoterapi yapılıyor diye biliyorum. yani öyle körü körüne kemoterapi yapıldığı doğru değil. sadece küçük hücreli akciğer kanserinde birincil tedavi olarak etoposid+sisplatin kürü deneniyor. ben onkoloji hocalarımın yalancısıyım. bizzat duyduğum ve orderda gördüğüm bu.

sigara ile akciğer adenokanseri hariç kalan diğer tipleri birebir ilişkilidir. genel olarak bakarsak maalesef en agresif kanserlerdendir..
Yeni tanıştık kendisiyle, üstelik sigaraya bağlı türü. Onkolojide insanların endişelerini, üzüntülerini görseniz birdaha sigarayı elinize almazdınız. Kamu spotu vardı ya; yaşadıklarımız çok ağır diyordu. Hakikaten öyle arkadaşlar. Hayatta en korktuğum şey başımıza geldi. Şimdi önümüze bakma zamanı.
Sigara ve benzeri maddeler nedeniyle gelen hastalıktır genelde. Ancak başka nedenleride olabilir. Evet.
Tipleri kısaca, küçük hücreli ve küçük hücreli dışı kanserler olarak ayrılmaktadır.
Küçük hücreli dışı kanserler de adenokanser, yassı hücreli kanser, büyük hücreli kanser şeklinde siniflandirilmaktadir. Yassı ve küçük hücreli kanser sigara içimi ile birebir ilişkilidir. Büyük hücreli ve adenokanser ise pasif icicilik, hava kirliliği gibi sebeplerden olabilir. Adenokanser aynı zamanda mentollü ve/veya düşük karbonmonoksit değerli sigaraların, derin solunarak tüketilmesi etyolojide gösterilmiştir.
Allah yardımcısı olsun bu hastalığa tutulanın. Zor bir durum gerçekten.
çok hızlı ilerler, kısa sürede mortalite gerçekleşir
başına gelenlerin çok fazla yaşamadığı umutsuz bir kanser türüdür.
yaşayınca bir bok oluyor sanki.
bugün ekmek almaya giderken bir arabanın altında kalmayacağınızı ne biliyorsunuz?
yarın olmayacak gibi yaşamak en güzeli.