bugün

türk kültürü sebebiyle pek görülemeyecek çifttir.

türkiye gibi kültür sıkışması yaşayan ülkelerde kadınlar da erkekler de şekilci oluyor. kendi bunları aşsa bile sağdan soldan mutlaka dokunduma oluyor. kızın etrafından o kadar okudun bula bula bunu mu buldun türü iğnelemeler... sonra adam bir süre sonra komplekse girip kadını ezmeye, sindirmeye çalışıyor. ben erkeğim, okudun da ne oldu, erkeğe laf edilmez türü horozlanmalar filan..

kısaca zor iş, girmeyin bu topa.
Şimdi bunun nesi garip anlamadım. Bütün genellemeler olmasa da çoğu genelleme yanlıştır.

Adam zekidir, kendini geliştirmiştir. E hoşlaşıyorlarsa da birbirinden neden olmasın.
Genellemelerin canı cehenneme.
Avrupa' da örneklerini sıkça görebileceğiniz, sıradan bir manzaradır.

Uygarlaşırken, egolarını da törpülemeyi, komplekslerinden sıyrılmayı başarmış güzel ve huzurlu insanlardır bunlar.

Bir cerrahın en yakın dostu, apartman görevlisi olabiliyor meselâ.
Ya da mimarın kankası, bir market çalışanı olabiliyor.

insanı, insan olarak değerlendirme ulviliğine sahip olmak takdire şayan!
Türkiyede imkansız bir olay çünkü yetiştirilme tarzından dolayı kadın her zaman kendinden daha statülü daha güçlü bir erkekle evlenme içgüdüsü taşır. gerçi bu dünyanın neresine gidersen git aynıdır. bak kadın memur adam temizlik görevlisi olabilir düz memur da çok statülü bir iş sayılmaz yani düz memur işte. gişe memuru ambar memuru veznedar gişe vs. ama Türkiye de bir doktorun bir mimarın bir oyuncunun gidip garsonla, belboyla evlendiğini görmezsin pek. çok istisnadır. zaten otel çalışanı bildiğin ameledir müdürler hariç. aşçıda eğer şef değilsen yine amelesindir mk. otel sektörü gerçekleri malesef. ucuz işgücü vasıfsız işçi.

ameleyi aşağılamak için değil otelde işçiye verilen değeri ucuz maliyete nasıl eşek gibi çalıştırıldığından dem vurmak için söyledim bende normalde aşçıyım yani yaz sezonlarında çok çalıştım antalyalarda.
Aşk meslek tanımaz.