bugün

ülkemizdeki %49,4'ü kapsayan önermedir.
demek akp partisi hmm vay amk!
Kimse demokratik hakkindan oturu embesil olmaz.

Bu tanima en uygun kisi/parti karsilastirmasi yaparsak sayet.

Embesil denilen kisilerden dahi oy alamayan siyasetcilere oy veren embesiller ve partileridir.

Gerci liseli bebeler cozemez bu dedigimi. Opuyorum bebeklerim.
partilere oy vermek başlı başına embesillik zaten .
bir partiye oy vermek demokratik bir haktır ve kişi oy verdiği gerekçeden ötürü embesil yerine konamaz. ak parti gibi bir partinin bunca başarısızlıklarına rağmen tek başına iktidarda kalabilmesinin altında, kendilerini embesil yahut makarnacı gören zihniyetin olduğu aşikardır.

kişi seçiminden dolayı aşağılanamaz yahut hor görülemez dedik ancak kişiler partilere farklı gerekçelerle sahip çıkabilirler. siz ancak bu gerekçeleri eleştirebilirsiniz. gerekçeleri bilip ona göre siyaset geliştiremezseniz yapacağınız tek şey sözlükte hakaretler yağdırmak olur.

benim oy kullanırken ki önceliğim ve motivasyonum çok farklı ama ben bunu bir diğer şahıstan isteyemem.
sadece embesil olsalar neyse.
Bu ülkenin yarısı embesil yani, embesil arkadan konusandır yüzümüze konusamayandır.
embesil tanımını verebilmek için o kişide önce düşünce yetisinin olması ve bunu kapsamlı biçimde kullanamıyor olması gerekir.

oy verenler embesil olmadıklarını "göt kılıyım" diyerek net biçimde açıklamışlardır.
tutarsızlık gerektiren bir konudur. akp´nin yaptığı zikzaklar gözönüne alınırsa, ne doğrudur ne yanlıştır, kestirmek mümkün diildir.
Chpye oy vermekten yeğdir.