bugün

10 anketin 9 unda ortaya çıkan durum. bu durumdan şu sonuç çıkar ak partinin oy aralığı yüzde 47 ile 55 aralığında konjonktürel durum bu oranı 47 ye de düşürübilir 55 e de çıkarabilir. anlayacağınız buradan çemkirmenin çok bir anlamı yok. ancak kendiniz çalar kendiniz oynarsınız.

http://www.internethaber....pici-sonuclar-632143h.htm
Türk halkının %50'sinin beyninin yarısının olmadığı göstergesidir.
ülkenin yüzde 99 unun müslüman olması yalanını açığa çıkaran durumdur.
müslüman adam bu hırsızlara oy verir mi?
yanlış olması çok muhtemel bilgidir. daha önce iktidar partisine oy veren tanıdıklarım arasında fikir değiştiren çok kişinin olması nedeniyledir. Üstelik bu dediğim yolsuzluklar ortaya çıkmadan öncedir.
(bkz: 4 s kuralı)
2014 itibariyle oy farklılaşmasının olucağına inandığım durumdur.
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
bilinçsiz, örgütsüz, seyirci halk desteğinin ne kadar boş bir destek olduğu 2013 yılında yaşanan olaylardan sonra anlaşılmıştır. evde zor tutuyormuş, hah !
halkın yolsuzluk ve komplo arasında seçim yapması durumudur. kemocanlara göre ortada yolsuzluk var oh ne güzel gitsin ak parti gelsin chp denmektedir, ama halk şunu düşünmektedir, bu ak parti giderse yerine kılıçdaroğlu bahçeli ikilisi mi gelecek. aman kardeşim kalsın demektedirler. bu bakış açısı doğru mu yanlış mı tartışılır, fakat halk ak partiyi gönderdikten sonra başına geleceklerden emin olmadıkça ak partiyi göndermez.
"zamanlama manidar" sözü ile yerel seçimlerdeki oylarını %50 civarlarında sabitlediler. "zaman"lamanın manidar olacağı yerel seçimler sonrasında ise %50 oy alıp alamayacakları hukuğun işlemesine müsade edip, etmeyeceklerine göre değişecektir. yani eğer yerel seçimlerden sonra da hukuğun önünü tıkarlarsa ve bu ülkenin adalet sisteminde bir kırılma meydana gelirse genel seçimlerde bekledikleri halk desteğini göremeyebilirler. dilerim hukuğun işlemesine müsade ederler de yolsuzluk davalarının bir şekilde bir neticeye bağlanmasını sağlarlar. benim ak partiden beklentim bu yönde. ayrıca ak parti mensuplarının genelinin yolsuzluk yaptığını da düşünmüyorum. belki sayıca %1-2 falandır. umarım aralarındaki kara koyunları elemeyi seçenek olarak görürler. yoksa önümüzdeki birkaç sene olduydu olmadıydı tartışmalarıya geçer.
ülke dinamiklerini okumaktan yoksun kesimlerin algılamakta zorlandıkları realite.