bugün

evet. tek bir gerçek var.

fanatizmin kitabı baştan yazıldı. anayasayı bile yapamadılar ama fanatizmin kitabını en güzel şekilde baştan yazdılar.

* organik partici olmak.
* parti mensuplarına yapılan en ufak eleştiriye bile tahammül edememek. ortamı hemen germek.
* din ve peygamber tanımını yeniden yaparak zavallı saf ama cahil vicdanları ve dimağları bağlamak.
* yanlış yapılmış her şeyin üzerini örtmek, kimseye konuşturtmamak.
* aşikar görünen her şeyi kendine yontmak. fikirleri paralize etmek.

keşke şu inanç değerlerim olmasaydı diyorum bazen. hesap gününe inanmasaydım. dünyaya bi kere geliyosun, yaşa hayatını diyebilseydim ben de. o zaman işte rte'den bin kat süper olurdum vallaha. bu kafamla şeytanı bile kabineme alabilirdim şerefsizim. kendime secde ettirirdim şeytanı, müridim yapardım. ab bakanı ve başkeraneci yapardım.
"tarihte ilk defa 3 kere ust üste oylarını artırarak tek basına iktidarda kalabilmek."
artan bir ivme gösteren şehitlerdir.
e tabi fanatiklik gerçeğine dayanarak oylarını da artırması ve artırmaya da devam etmesi çok doğal.
çıkarmadan üç yapabilen bir parti olmasına rağmen iktidarsız olarak yaftalanır.

herkes verir, kimse vermedim der bi de.
indiregandidir.
Fena halde bolardigimiz gercegidir.
çek mustafa çek çek,çek çek hadi çek çek, senin ömrün hep böyle ahkam kesmekle mi geçecek..
ey özgürlük.
her alanda istismarın, zirve yaptığı gerçeğidir.
aysun kayacı ileri görüşlü bir siyaset mühendisidir.
Türkiyede bazı insanlar bu ülkenin sadece kendilerinin olduğunu zannediyorlar ve kendi ideolojilerini herkese zorla kabul ettirmeye çalışıyorlardı. eşi asker olan kapalı bayanlar eşlerinin yemin törenine bile alınmıyordu. Sağlıklı bir kafa ile düşünen ve vicdanı olan her insan bunu hiç bir ideolojiyle oluşumla alakalı bir durum olmadığını anlayabilir ama dikkat edin (insan) anlayabilir. Eşin kapalı ise orduya alınamıyorsun, kapalıysan öğretmen olamıyorsun, devlet memuru olamıyorsun v.b. Paran yoksa hastane kapılarında ölebiliyordun mesela, yada faili meçhul bir cinayete kurban gidebilirdin. Yükseklerde oturan kendini bu devletin sahibi zannedenler işlerine gelmeyen bir iktidar geldiğinde hemen bir darbe yapıp hükümeti al aşşağı edip hemen kendi çıkarlarına uyan bir şahsiyeti başa getirebiliyordu. Paraları azalan para babaları bir krizde merkez bankasını soyabiliyorlardı mesela halkı aç bırakıp kendi ceplerini doldurabiliyorlardı. Bu ülkenin eski sahipleri yeri geldiğinde başbakan bile astırabiliyorlardı. Başbakanı yani kendi komutanlarını bir astsubaya tokatlattırmakla tehtit edebilme cesaretini gösterebiliyorlardı. istedikleri makama istediklerini geçiriyor, istediklerini içeri tıktırıyor istediklerini dışarı çıkartıyorlardı. Cumhurbaşkanını öldürebiliyorlardı, parti genel başkanın helikopterini düşürüyorlar, kendi uçaklarını vurup kendi ülkesini savaşa sürüklemek için planlar yapabiliyorlardı. islam dinin düşmanıydılar %99 u müslüman olan bu ülkede cuma namazına giden çocukları, okul çatısında namaz kılan çocukları haber yapabilecek kadar düşmandılar bu dine. Zannettiler ki biz bu halka böyle yaparsak islamdan uzaklaşırlar, zannettiler ki bu ülke hep bizim kalacak, zannettiler ki bu millet tarihini atasını unutacak, yanıldılar.
Bir gün biri çıktı geldi, dedi ki benim vatandaşım hastane kapısında kalmayacak, bu ülkede ayrımcılık olmayacak, bu ülkede herkes okuyacak, bu ülkede darbe olmayacak, darbeciler yargılanacak, bu ülkede kimse ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmeyecek. Okullarda isteyen kürtçe dersi görecek, isteyen kuranı kerim dersi görecek, isteyen alevilik, kendi silahımızı yapacağız, kendi uçağımızı yapacağız, kendi tankımızı yapacağız. kendini bu ülkenin sahibi zannedenlerin rant kapıları kapandı, sıkıştıkça saldırmaya başladılar. irtica, islamcılar, amerikacılar, apoya sayın dedi, çiftçiye ananı al git dedi, şehit sayısı artıyor, ülkeyi satıyor, yandaşlarını doyuruyor. Halk ne dedi durun bakalım orda biz o irtica yalanını çok duyduk.
2002: %34,43 RTE
2004: % 42
2007: %46,58

Anayasa değişikliğinde ağıza alınmayacak kelimeler iftiralar kullandılar. Akla gelmeyecek yalanlar söylediler halk ne dedi.
Anayasa değişikliği: %68,95
2009 % 38 RTE

12 eylül darbenin yıl dönümü anayasa değişikliği %57,88
2011: %49,90

Bu oyların sebibi bu bağlılığın sebebi bu ülkeyi sadece kendinin zannedenlerdir. eğer bu şahsiyetler halkın dinin değerlerine, örfüna adetine geleneğine saygı duyup bu halka eziyet çektirmeselerdi. Ak parti iktidara gelemeyecekti. Şimdi burada başbakan ülkeyi satıyor, vatan elden gitti, amerikacı, irticacı v.b istediğinizi yazın istediğinizi çizin, biz o masalı çok dinledik eski türkiye artık sadece hayallerinizde kalsın artık her etnik kökene saygılı, demokratik, darbe yapılamayacak, partileri kapatılamayacak, bölgesinde hangi ülke olursa olsun rusya, israil hiç farketmez önünde diz çöktürecek bir ülke var karşınızda ya eski masalları dinleyip ağlar durursunuz, yada yeni türkiyeye ayak uydurursunuz.
kürtlerin pohpohlanmasıdır.
(bkz: sivil vesayet)
2023 yerine 2071 yılını hedef olarak gösterebilmektir.
adını bile koymaktan tırstıkları açılım saçılım sayesinde pkknın yol alması, kürdistan için finale yaklaşması.
daha ne olsun lan ülken gidiyor elinden.

ha ama doğru sen arapça dualarını oku namazını kıl senede bir ay gündüzleri aç gez üste cumalara gidebilirsen senden iyi yok demi.