bugün

insanın: "bu adam makine mühendisiyse benden de bir avukat olur be abi" demesinin kaçınılmaz olduğu durum.
eğer ajdar'ın medyadaki vizyonunu kıstas alıp hala nasıl makine mühendisi olduğuna inanamayan varsa,ajdar amacına ulaşmış demektir.
okumanın önemini sorgulatan bir olgudur.
hepinizden zeki lan kabul edin artık. siz evde entry girerken o herif öss ye çalışıyordu. al işte adam parayı götürdü şimdi kendi şirketini açıp mesleğini yapar paşalar gibi. o değilde ajdar ı öss ye çalışırken düşünmekte ne komikmiş lan. çözemediği soruları hocasına sorarken hayal etsenize bi. *
makine muhendisleri odası ;
makine muhendisliği bölümü ile kurumumuz arasında bir bağ yoktur.
(bkz: popstar mühendis) yakında fox'ta
(bkz: makine mühendisliğinin insanı ajdar yapması)
fakültesinde karısızlık başına vurmuş demekki.
her mühendisten zeka fışkıracağı manasına gelmeyen durum. ajdar, mühendis olduğunu söylediğinden beri aynı geyik dönüyor. ne var olamaz mı? sonuçta öss zeka ölçen bi sınav değil. en mal veya moron tipler çok sıkı çalışmalarla, soru tiplerini yalayıp yutmayla iyi yerleri kazanabiliyorlar. üniversite mezunu olmak önemlidir, mühendis olabilmek önemlidir, hukuk bitirmek iyidir güzeldir de; iş, kişinin kendisinde bittiği için mühimliği de tartışılır.

ebru polat hukuk bitirmiş. seray sever boğaziçi ekonomi mezunuymuş falan filan. e nolmuş? ebru polat hukuk bitirmiş de ne olmuş yani? ajdar makine mühendisi olmuş da ne olmuş peki? ne katkı sağlamış? müthiş bir proje mi geliştirmiş? ne pozitif değer sağlamış o aldığı diplomayla artistlik yapmaktan başka? seray sever de boğaziçi mezunu olabilir ama talk şovlarda elalemin heriflerinin, götünü başını şaplattığı bir hatun olmaktan başka bir icraatını göremedim. almış olduğu onca ekonomi bilgisi ne işe yaramış yani? ekonomi uzmanı sanki.

yani diyeceğim o ki; ajdar'ın mühendis olması önemli değil. bulunduğu konum, diplomasını ve ünvanını önemsizleştiriyor.

ancak şuna saygı duyarım. edward norton yale mezunu mesela. yüksek iq'lu bir adam, oldukça zeki ve oyunculuğu seçmiş. yaptığı işler, bulunduğu konum ona saygı duymayı gerektiriyor.

yoksa, mühendis olmuşsun olmamışsın neye yarar?
bi ara kocaeli makine mühendisliğine gidecektim ama vazgeçtim isabet olmuş amk...
heralde meslektaş olacağıma daha çok şaşıracağım bir insan olamazdı.
Makine müyendislerinin gururlanmasına yol açar.