bugün

Böyle bir şey kanunda var mı bilemediğim konudur.

Yakın zamanda ailemin taşınma kararı ile karşı karşıya kalmış durumdayım. Üstelik benim ve kardeşlerimin fikri/düşüncesi alınmadan kesin olarak verilmiş bir karar bu.
E tabi doğal olarak başta karşı çıktık. Şahsen ben yaşadığım şehirden gayet memnunum. Üstelik geleceği parlak olan bir işte çalışıyorum. Kendi geçimimi sağlayabilecek durumdayım çok şükür.

Ancak tam bir Türk ailesi olarak tabi ki bu konuda anlaşamadık ve tartışmalar yaşandı bir kaç defa. Şahsen ben reşit ve yetişkin bir insan olarak nerede hayatımı sürdürmem gerektiğine karar verebilme hakkımın olduğunu savunuyorum. Ancak ailem buna şiddetle karşı çıkıyor ve onlardan ayrı yaşamamın imkansız olduğunu belirtiyorlar.
Belki az çok anlaşılmıştır ama ben yine de belirteyim, son derece muhafazakar ve kapalı görüşlü bi ailem var.

Ki tartışmalar sonucunda hakarete dahi uğradım. Son olarak ise seçim hakkımın olmadığı ve onlarla gitmek zorunda olduğumu söyleyip, tabiri caizse lafımı ağzıma tıkıp beni susturdular. Ben ise korktuğum için kendi hakkımı ve isteklerimi savunamıyorum artık.

Böyle bir durumda benim hukuken haklarım nelerdir, ne yapmalıyım?

Konu hakkında bilgisi olan olursa çok sevinirim.

P.S. Ailemi her şeye rağmen çok seviyorum ve onları üzmek gibi bir niyetim yok. Sadece mutlu olduğum bir hayatı yaşamak istiyorum.

Teşekkürler.
--spoiler--

p.s. ailemi her şeye rağmen çok seviyorum ve onları üzmek gibi bir niyetim yok. sadece mutlu olduğum bir hayatı yaşamak istiyorum.
--spoiler--

zor bir durum ve sıkıntılı bir süreçtir bana göre.
ama her şartta ailenizle ters düşeceksiniz ve onları üzeceksiniz gibi duruyor şu durum.
söylediklerinizden çıkan sonuç '' seni almadan gitmeyiz'' dir.
hukuksal anlamda haklarınız nedir bilemiyorum ama, onları üzmeden işiniz zor görünüyor şu durumda.
velevki haklı olun veya olmayın, her halükarda çıkacak olan arızaya hazırlayın kendinizi.
Reşit olan birey istediği şekilde yaşayabilir. Ancak Türk aile yapısı farklı. Bunlar bizde pek sökmez. Ailenin kararınıza saygı duymayacağı açık. Aranızın bozulacağı kesin. Ailenizi kaybetmeyi göze alamadığınıza göre onlarla gitmeyi kabul edeceksiniz demektir.
geleceği parlak olan bir işte çalışıyorum. Demişiniz. Bu iş nedir acaba? Merak ettim.

Ailenizin şehir değiştirme gerekçesi nedir bilmiyorum ama belki işiniz konusunda aileniz sizinle aynı fikirde olmayabilir.
kır dizini otur.
ayrı yaşamak kolay mi saniyorsun.faturalar ev işleri hele temizlik yemek ayrı dert.
keşke kız olsaydım.
36 yaşındayım ama kovsalar bile gitmezdim. işten geliyorsun duş alıyorsun tertemiz bir ev yemek yapılmış. çarşafın bile değişmiş.bir kere fatura derdi yok aq.
Aile reisi olarak, ben de oyumu ailenden yana kullaniyorum. Ailen haklı, ortam çok bozuk evladini böyle bir ortamda yalnız bırakmak istememeleri, onların en doğal hakları.