bugün

kısaltma kullanma.
bosluktusuhangisi1
annemden gelen bir msj
"abin eve kız atmış dayınlara gel."
ders esnasında anne aramıştır ve derste konuşulamayacağı için meşgule atılmıştır. anneden gelen sms;

-oğlum derstesin sanırım. anneannen dolma sarmış, yengende börek yapmış. yurtiçi kargoyla yolluyorum sizin evin ordaki şubesine. ha bir de dayının samsundan yolladığı balıkları yolluyorum buzun içinde.mısır unu da koydum içine. alır almaz dipfirize at onları, kokmasın. öptüm. bu arada aferin, derste telefonla konuşmuyosun.

iç ses: can anam!
(bkz: tamam)*
"bok" evet sadece "bok" kuzenim bunu mütemadiyen yapar...
telefon kapalıyken annemden gelen sms,

- telefonun neden kapalı?
göterilecek bişey yok.
bir kaç arkadaş dışarıdayız,o akşam da arsenal-fenerbahçe(5-2 biten) maçı var.sonucu merak ettik,dedem de koyu fenerbahçelidir.mesaj attım "dede fener maçı kaç kaç?" diye. gelen cevap ; "mesaj atmayı bilmiyorum ben,sorma bana maç falan"
2008 ağustos,joe isabella direksiyon sınavına girecektir. o gün evde olmayan ablası,sabahın erken saatlerinde uzunca bir sms yollamıştır. aklımda kalan cümlesi ise,beni güldüren 'hori horii horii hoooo *,allah debriyajına zeval vermesin inşallah' olmuştur.
arkadaşımın başına gelen tanık olduğum olaydır.
okulda anneden kontör istenmiştir,anneye nasıl yollanacağı anlatılmıştır.5 dakika sonra gelen mesaj;
gönderen:annem
komik olmasa da 35 yaş üzerinden alınınca komik gelen smslerdir.
2 sene önce babam ile gerçekleşen olay.Sevgilime atacağım mesajı babama atarım yanlışlıkla
-Sevgilim kurulandın mı?
+Kurulandım yavrum kurulandım.Akşam eve gel göstereyim sana.
- oğlum eve gelirken bana kontör al. tamam tamam kalsın abin almış. annen.

tabi bu mesajdan sonra anneme telefonu yasak etmiştim.
oğlum, bilgisayara fazla oturma, şimdi televizyonda söylediler. virüs bulaşıyormuş yavrum.
sms anne: nerdesin olum ?
oğul: anne 10 dakikaya evdeyim.

anne 10 dakika sonra

tamam oğlum gelirken bime uğra

fakat oğul çoktan evdedir ve o 10 dakikayı tekrar gidip bime uğramak zorundadır.
annem aradı derste bugün mesgule aldım ama dayanamadım

-naber anne
diye mesaj attım

cevap

-dersinle ilgilen bacım.
baba olaydan önceki akşam mailinin şifresini değiştirmemi ister.bunun üzerine derdini anlatmak adına uzun bir konuşma yapılır,baba yatıştırılır.Yarın ona haber verileceği söylenir.Ardından sabah 08.00 civarı babadan mesaj alınır:
-nabıon.mailin şifre?

öptüm bye da yazsaydı dna testi yaptırmaya gidecektim.
34 sayfadaki butun entryleri okurken gülmekten yarıldıgım sms lerdir.
apansızca gelir ve bulur seni,hep bir gülümseye sebeptir.

-oğlum ben annen,...
-kızım telefonunu aç,kapalı.
benim annemle babam hala mesaj atmayı bilmediklerinden, bu başlığa yazacak komik bir şeyim yok * ama bilselerdi çok komik olurdu.
gönderen: kız kardeş
mesaj: abla eve gelme, alkollüysen hiç gelme. annem seni kazığa oturtacakmış öyle dedi.
uzunca bir süre telefonumun ekranına bakmama sebebiyet veren smstir.
- vitaminal parmaton.
belki de babam şifrelerle bir şey anlatmaya çalışıyordur.
abi: eve gel kızım çok durdun dışarda.
kız kardeş: oha abi okuldayım, öğle arası daha.
abi: hee unutmuşum.tamam lan.
kız kardeş: oldu abi.

(kız kardeşine nefes aldırmayan, eve gel mesajını alışkanlık yapmış abidir işte)