bugün

kendi ifadesine gore eylemini nispeten gecerli sebeplere dayandirmis. o anki kaos, kendini koruma güdüsü, geleyana gelme, panik hali filan. bu tarz eylemlerde bulunan biri olarak kendisini anlayabiliyorum. nasil bir mesleki eğitim seviyesi olduğunu ve kişiliğini bilemem ama en kaotik durumda bile boyle bir şeyi yapmanin kabul edilir yani yoktur. kaldi ki burada, polisler tam teçhizatlı ve güçlü olan taraftir. tomasindan bibergazina, copuna kadar bir korku heykeli gibidirler ve genelde nerden baksan 50-100 kişilik ekiple birarada olurlar. yani o özgüven haliyle taskinlik yaratan bi grup genç insandan korkup paniğe kapilcak halleri olmaz. burada, kendisinin ciddi anlamda mesleki bilgi, tecrübe ve hakimiyet eksikliği olduğu muhakkak.
yahu o esnada havaya ateş acamiyor muydu da bir cana bu biçimde kiydi?

diğer nokta, bir gunah kecisi cikartip tüm olayin faturasinin tek bir kişiye kesilmesi çok yanlis ve adil değil. hukukta, sucu isleyen kadar azmettiren de suçludur. dolayisiyla onunla birlikte diğer memurların, komiserlerin de cezalandirilması gerekiyor.
lakin bu is bakanliga, dolayisiyla başbakanlığa kadar cikiuor. kimi kimle yargiliyorsun ki..

gezi eylemlerine katılan biri olarak, yalnizca bir kisiye verilen bu cezayi nispeten yeterli buluyorum. belki daha yuksek olabilirdi. bunu o polisin aslinda 'iyi niyetli ve vicdanli' bir insan oldugu, gercekten anin rehavetiyle bu isi yaptigi sanrisina dayandiriyorum. lakin bu ölümlerin asil failleri hesap vermedikce bu olay hic bir zaman kapanmayacaktir.
Suçsuz değildir, fakat asıl suçlu büyük koltuklarda oturanlardır.
suçunun cezasını t.c. devleti kesemez. ethem sarısülük şahsında devrimci adaletin sağlanabilmesi için halk komitelerince cezasının kesilmesi gerekir.

(bkz: devrimci şiddet)
Düşünsenize, bir baltaya sap olma iradesine sahip olamayan (mesela üniversite sınavına 3 5 kere girip kazanamayanlar, kpssye girmeye götü yemeyenler,kafadan torpilli olanlar), hatta hayatlarında belki de bir kızla konuşmamış, teklif bile edememiş insanları polis yapıp o hengamenin içerisine sokuyorlar. Beline silah takanı kendini toplumun kabadayısı kabul ediyor. Bu adamlar mı toplumsal olaylarda tansiyonu düşürecek? Bu adamın bu hatayı yapması kadar normal birşey var mı? Elbette Ethem' i öldürmesini savunmuyorum. Ama siyasi otoritenin ani bir cemaatleşme ve kadrolaşma niyetinin başka sonuçları olamaz. Memleketin onlarca yöresinde tanıştığım genç polis arkadaşlardan edindiğim izlenim budur. Yaşı daha büyük olanlar daha olgun ve daha sakin. Hatta vatandaşın demokratik hakkını kullanmasını savunan birine bile rastladım.

Sonuçta olan 26 yaşında bir Can' a oldu. Ne 7 yılın ne de burada yapılan eleştirilerin bir anlamı var. Işıklar içinde uyu ethem yoldaş.
Halkı için sokaklara çıkan her kim yiğitse, ona kurşun sıkan faşisttir, katildir, suçludur, haksızdır, affedilemezdir bu böyle biline. Sikerler ona verilen psikolojik eğitimi, başında ki amirini, alanlarda kudurgan it gibi ağzından salya akan köpeği. Bu gibi terörü meşrulaştırmaya çalışanda faşisttir, suçludur, en az o polis kadar katildir. (bkz: acab)
inşallah oglununda kafasına sıkarlar dediğim yazar saçmalamasıdır.