adam sarkilarim daglara diyor. ne diye dinlenir anlamam.
yazım kurallarından bihaber olması, kendisine bu konuda ayar vermeye kalkanlardan daha gülünç değildir bir örneği varken

(bkz: #18813456)

türk ırkının kelimesi bitişik yazılır, ayrılmaz.
her türden insan olabilir.

ya esasen, önemli olan tercih yapmak.

mesela adamı dinliyorsun, "sen yanma diye" parçasını mesela, için parçalanıyor, o denli şahane söylemiş.

sonra "başkaldırıyorum" parçasını dinliyorsun, sözleri bariz şekilde pkk için yazılmış.

sonuçta adam güzel söylüyor. ama işte, "istediği kadar güzel söylesin, benim değerlerime aykırı" diyip dinlememekle; eserin armonik yapısının zihinde yarattığı haz duygusunun değerlere üstün gelmesi arasında sadece bir seçim farkı var.

yani esasen bu şunun gibi: evleneceği insana haksızlık olmasın diye evlenene kadar kimseyle birlikte olmayan insanla, cinsellik ihtiyaçtır düsturundan hareketle evliliği umursamaksızın istediğiyle birlikte olan insan arasındaki fark.

ikisi de bir seçim yapmış. bu seçimin altında illa tek sebep yatmıyordur.

(bkz: freewill)
ahmet kaya neden çok dinlendi? siz sefiller sevmeyi ne zaman öğreneceksiniz, pis kokunuz burdan duyuluyor. ahmetin sesi ve bağlamasının üstüne de tanımam, boş konuşmayı bırakın.adam, ahmet kaya nın yanından ggeçmemiş lakin onu bile beğendi bu halk,şimdiki sefiller yanından bile geçemez ahmet in. işinize bakın birilerine bok atmayı bırakın. ahmet dinleyip dağa çıkanın da kanı bozuktur ayrı mesele. kahraman lazım değil bize herkes haddini bilmeli bilim ve fen nin ışığından gerisi yalan.
ahmet kaya vatan hainidir.bir konserinde ''tc kaç pkk kurşunu geliyor '' demiştir.
bunun bilincinde dinleyen de vatan hainidir.
bilinçsiz dinleyen de cahildir efendim.
Müzik zevki ve anlam yoğunluğunu bünyesinde barındıran, fikir ve düşünsel kavram sahibi insandır.
Demet akalın dinleyen insandan, daha kötü olmayan insandır .
Muhtemelen alkollü insandır. iÇki iÇerken dinlenebilecek en baba kişidir ahmet kaya.
görsel dertlidir. anlayışla karşılanır. *
müziğin evrensel oldugunu dusunen insandir.
pkk paçavrası altında konser veren,teröriste gerilla diyen birine t.c. cumhurbaşkanlığı ödülü verildiğini duyduk.lan arkadaş hakaten bu işin çivisi çıkmış yakında teröristbaşına onur nişanı verirseniz şaşırmam.

(bkz: hayaldi gerçek oldu)
kendi dilinde şarkı söylemek istediği için ötekileştirilen iftiralara uğrayan ve saflığından olsa gerek türk ve kürtlerin kardeşliğini savunan bir acayip adam ı dinleyen kişidir.
Nefret etmediğim tek kürt.
potansiyel teröristtir. açığa çıkmadan imha edilmelidir.
birilerine dert olmuş insandır.
şuan ben. yorgun demokrat akar.
kaypaktır. kabına göre ustaca şekil değiştirebilir.
potansiyel teroristmiş diyen malları ortaya çıkaran durum.ee tabi kızmamak lazım liseli olmak böyle bir şey bilse ahmet kayayı 90'larda kürtlerden çok milliyetçilerin dinlediğini böyle trollemezdi.
müzik zevki olan insandır. müziğin ırkı rengi cinsiyeti olmaz.
Teröristtir, babası belli değildir diyen insanla aynı kromozom sayısına sahip olması ironiktir.
Çok usta iyi bir sanatçının muhteşem sarkılarını dinlemektir.

Siyasi yönünü beğenmesem de istemesem de şarkılar evrenseldir. Ve iyi şarkıyı kimin söylediği önemli değildir.
böyle güzel ses dinlenmez mi dedirtir.
dertlidir, söyleyecek sözü vardır, kızgındır, küfür etmek istiyordur, acılara tutunmuştur. ya da ahmet kaya'yı çok özlemiştir.
evet evet
'o ' benim

hatta simdi 'dost' sarkisi caliyor.
selam olsun dinleyenlere!
müzikten anlayan insandır.