Yağ çekiyor ki tepki biraz azalsın, yazık.
seçimde boruyu alan akp bölünmesin telaşıyla yapılan palavra dolu hamasi konuşma. onu balkonda gören akp'liler seçimi kazandıklarını sanıyor olmalılar.
Birşeyleri yalıyor ama neyi...
Kurulacak koalisyondan konuşmuyor,herkese teşekkür ediyor,ilginç sanki sonuçtan haberi yok gibi...
rte'den izin almadan konuşuyor gibi.
GÜNLER ÖNCESINDEN hazırlandığı ve ezberlenmiş olduğu belli olan konuşma. kendilerini iktidar olmuş sayarak hazırladıkları belli. zira şu anda içinde bulundukları durumla söylenenin alakası yok. sanki iktidar olmuşlar da konuşuyorlar..
(bkz: şimdi ben buraya neden çıktım)
diyor ki ; aaaah bu karafatmalar !
Her on kişiden sadece 4 nün oyunu almasına rağmen kalan 6 kişiyi ve fikirlerini, itirazlarını dikkate almayan adamın anlaşılmayan konuşmasıdır. Ben dinledim özetle diyor ki oy çalacağımız, seçim sonuçlarına müdahele edeceğimiz söyleniyordu, hepsi yalan çıktı, biz bunları yapmadık oy oranımız gerçektir diyor. Demek ki hileyi tamamen kesmekten bahsetmiyorum ama sadece birazcık hile azaltılınca oylarda düşme oluyormuş. Ben demedim başbakan kendi ağzıyla diyor. Ama akp idarecelilerinin hakkını yemeyelim oyların düşeceğini önceden anlamış olmalılar ki suriyeden yeni insanlar geliyor hazırlıklar tamam, bunları da seçmen yapınca akp artık 50 yıl daha bırakmayacak demek ki yakamızı.
Abi az önce halk malk seçim falan dedi seçimle ilgili bi sey diyo galiba.
Bir insan 25 dakika konuşur ama hiç birşey den bahsetmez mi?

Ona selam bu selam hepinize kelam.
81 ilde oy kaybeden akp'nin zafer (!) konuşmasını yapıyor.