bugün

Mantiklidir, tabi kizlar icin 20 ve ustu, erkekler icin ise 25 ve ustu mantiklidir. Ancak gunumuzun sartlari bu yaslari ileri cekmektedir. Okulun bitmesi ortalama 23-24-25, askere gidis gelis, is guc sahibi olma, evlenip gecinecek kadar yeterli bi miktar para... Bunlar en az 30 yapiyor evliligi malesef.
Ahlakı korumanın yolu eğitim, insan olmaktır.

Erken evlenmek, geç evlenmek veya evlenmemek o insanın ahlakını korumak için yapması gereken bir şey değildir.
prezervatif tavsiye ediyorum.

doğum kontrol hapı da olabilir.

tövbe yarabbi ya.
Genelevler, erken evlenenler ya da erken evlilikten kaçanlarla dolu olduğundan, yanlış önerme.

Ahlakı korumanın en iyi yolu inançtır. inancımız 'zamanın şartlarında erken evlenilmesini ön görmüş olsa da' günümüz şartlarıyla (okul, askerlik, maddiyat) çok zor.

Bu yüzden inanç sağlam olursa, ahlak duvarı yıkılmaz.
Parmağa takılmış bi halkaya bu kadar mana yüklenmemelidir. O halkayı fikirlere takabiliyomuyuz.
kızların 25 yaşından önce evlenmeleri için "erken evlenip adam olmaları" gerekçesinin ileri sürüldüğü hezeyandır.

hazretler "adam" istiyorsanız birbirinizle evlenin. kızlar sizin neyinize? (bkz: yobazların ahlakı)
25 civari bir yas konusuldugu için, yine iyi en azindan resit olmus insanlardan bahsediyor dedirten basliktir. ben görünce direk 9-10 la baslarlar sanmistim. ne de olsa burasi türkiye, pedofil çok.
yapacağın yorumu skeyimdir, vizyon değil at gözlüğü hatta kafasıdır.
şimdi ahlaktan kasıt kadının eve kilitlenmesi ise zaten onun için evlenmesine gerek yok.

bu ahlak anlayışında, erkeğin yediği boklar kimsenin umurunda olmadığından ahlaksızlık olarak değerlendilmez. o sebeple erkek evlendikten sonra yiyeceği boklarda ahlaksızlık olmaz. nereden baksan kadına yönelik şiddetin bir boyutudur...
günümüz için 25 yaş geç. 18-22 arası olması gerekir aslında o işin. bir de bilgisayarda fazla takılmalarına izin vermemek gerekir. kendimden biliyorum. sonra benim gibi olmasınlar. eheh.
Arkadaşa katılıyorum.. Şerefsiz çıkacağına evini çoluğunu çocuğunu geçindirerek adam olmayı başarır..