bugün

bir nevi yalakalık mıdır yoksa şaşkınlıktan saçmalamak mıdır bilinmez. belki de iyi niyetten ötürü söylenmiştir, dünya'da yaşarken karşılaştığı akıl sır ermez olgulardan ötürü kendisinde bunu belirtme ihtiyacı duymuştur. burada söylenilen söz değil niyet önemlidir.
başta bizleri yaratana tanrı diyip de sonra iyice bokunu çıkarıp işin gırgırına kaçan kimsenin herhangi bir dayanağı olmadığı halde ortaya attığı bir saçmalık. ulan madem entry kasacam, dikkat çekecem diye yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayıp başlık açtığınızı zannediyorsunuz; daha iyi başlıklar ekleyin sözlüğe. dini , inancı ne alet ediyorsunuz? daha mı dikkat çekici kılıyor yazdıklarınızı? gerçi öyle ya, ego tatmini bu bir yerde. ne güldüm sabah sabah anlatamam. tanrım sen ne yaratıcısın! kaynak: seninle dalga geçen kullarından sadece birisi. sana inandım, senin yaratıcılığına sığındım; tüm günahlarımı affet!
azraili görünce"ilahi azrail sen insanın canını alırsın" demek gibi birşeydir.
şeytan'ı görünce de çok ateşlisin demeye benzer. adamı çarpar.
'abi hayranınım bi imza'desek yeridir.
(bkz: tövbe de cerquanne)
anın şokuyla saçmalama,tanrıyla geyik muhabbetine girme olayıdır. sonu yakın dostunun alevli yuvasında bitebilir, ya da her şey orda baştan başlar tanrı bilir, sever de döver de, yer de öper de.
"abi bu altın oran var ya hani, nerden esti o ? 1000 yıl düşünsem aklıma gelmezdi." muhtemelen benim diyeceğim türden bi cümledir..
(bkz: sana laflar hazırladım)
bunu diyen mikail'i görünce "dünya'da havalar nasıl hocam?", israfil'i görünce de "çek abi bir uzun hava da neşemiz yerine gelsin!" der. valla bak.