1. .
  1965 sivas doğumlu trt izmir radyosu ses sanatçısı. 16 eylül 2007 tarihinde aramızdan ayrılmıştır.

  (bkz: sen nisansın daha)
  1 -1 ... pusluca
 2. .
  Ahat URUK, 1965 yılında Sivasta doğmuştur. Baba adı Nihat, anne adı Meliha'dır. ilk ve orta dereceli okulları Sivasta tamamlamıştır.

  istanbul Teknik Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarından 1986 yılında mezun olmuştur. Başta Dr. Alaaddin YAVAŞÇA, Bekir Sıdkı SEZGiN, Necdet VAROL, Erol DERAN, inci ÇAYIRLI ve Yalçın TURA gibi birçok müzik ûstadından yararlanmıştır.

  1982 yılından itibaren TRT istanbul Radyosunda Erkeler Topluluğu, Klasik Koro ve Tasavvuf Topluluğunda görevler almıştır. Konservatuar yıllarında Kültür Bakanlığı görevleri ve Türk haftaları dolayısıyla Amerika, ingiltere, italya, Fransa, ispanya, Kuveyt, Dubai, Abudabi ve Katar gibi çeşitli ülkelerde konser ve gösterilere katılmıştır.

  1987 yılında TRTnin açtığı sınavla izmir Radyosuna girmiştir. 20 senelik sanatçılığı süresinde kurumun düzenlemiş olduğu birçok konser ve programlarda görevler almıştır.

  Olağan üstü ses güzelliği ve icra kalitesiyle milyonlarca müzik severin gönlünde taht kuran sanatçımız genç yaşında amansız hastalığa yenik düşerek 15 Eylül 2007 tarihinde aramızdan ayrılmıştır.

  `http://ahaturuk.com/biyografi.html`
  2 ... comic writer
 3. .
  hani "ipek gibi ses" derler ya? işte o ses ahat uruk... daha doğrusu öyleydi... allah rahmet eylesin... mekanın cennet olsun ahat abim.
  ... oud player