bugün

age of gibi sarar mı denemek lazım.
https://store.steampowere.../Age_of_Mythology_Retold/

modern grafiklerle yeniden yapimi olan age of mythology retold cikacak.
hızlı inşa hilesi olmasa oynayamayacak olduğum oyundur.

sadece Tanrıların/titanların özel güçlerine kavuşup onları izlemek için hızla seviye atlayıp; insan, canavar, silah üretip rakip krallığı tabir-i caizse yerdim. her oyuna bu sefer hile yazmak yok diye başlayıp 2. seviyeye geçmeden saçlarım beyazladığı için hile yazardım. sonuçta kısa sürede zenginleşmek herkesin hayali.

bu ve türevleri strateji oyunlarını sabırla ve azimle oynayan insanlara imreniyorum yalnız. insanlar bildiğin şuradan gitsem böyle olur oradan yürüsem ağzım kayar diye düşünüp düşünüp oynuyor. ayakta alkışlıyorum.
kısaca AoM. oyunun iyi olup olmadığını söylemeye gerek yok. yıllardan beri ismi ve kalitesi ortada. ama hikaye modunda sadece arkantos'la başlamak kötü olmuş. bunu yerine ana kahramanı seçme işini bize bıraksalardı daha iyi olurdu. belki ben tanrı olarak poseidon ve ana kahraman olarak gargarensis'i seçmek istiyorum.
çatır çatır oynayasım var. getir oradan bir hades.
daha güzeli için
(bkz: empire earth 2)
Mükemmel bir strateji oyunudur arkadaşlarla birlikte az saatlerimizi harcamadik hala kulaklarda çınlar. Etimos prostagma vulome izvoli leyye malista.
Zaman'ında sayesinde mitolojik bilgiler edinmeme sebep olan oyundur.
isis alınca elinize vereceğim oyundur.
Arkantos, ajax, chiron ve amanra'nın dünyanın ebesine atladığı oyun.
akıllara muhteşem kahraman arkantos u getirir.
Halen arada oynadığım, kurgusu muazzam lakin oyun zekasının pek iyi olmadığı oyun.
acil torrent linki arıyorum. yardımcı olan varsa dm piliz. hayırlı forumlar.
ne yapıp ettiysem de yine de win10 da çalıştıramadığım şaheser.
Tekrar başladım oyuna , gerçekten fena sardı , hd versiyonu sanırım çok net geldi.
Mythology yalan hacı. Biz AoE2 gençliğiyiz.
bu eski tarz strateji oyunları daha çok zevk veriyordu, şimdiki strateji oyunları total war'a döndüğü için biraz daha ciddileşti sanki.
Greek ağacından ilerleyerek Zeus'u seçerseniz Classical Age civarında beni bulabilirsiniz. Ayrıca, kampanya gorevlerinde arkantos ile takılmışlığım da vardır.
t: efsaneler arasına girebilecek bir adet video oyunu.
Efsane oyundur. 7 yaşından bu yana hala mı oynanır bir oyun?
Oyunu oynayıp galip olmaktan ziyade eski devirlerdeki insanların tanrılara nasıl taptıkları ve onlar için neler feda ettiklerini, günlük hayatlarını gayet doğal geçirmelerini ve eski muhteşem yapıtlar inşa etmelerini zevkle izlerim.
Sadece müziklerini dinleseniz de yeter.
Ayrıca norse'lar favorimdir.
ismi duyulunca nostalji yaratan oyundur. Mitolojiden anlamasan bile basinda saatler gecirtecek oyundu zamaninda...
arkantos adlı çılgının sapıtıp askerlerini de sapıttırdığı oyun.

prostagma
vulume
roşeşe
Efsane age of empires oyunlarinin mitolojiyle harmanlanmis halidir.

Gunlerce okulu kırıp arkadaslarla gittiğim yegane oyun. ..

Hey gidi gunler...
Bir çoğumuzu esir almış efsane oyundur.

Gerek kurgusu, gerek Çağlar atlama mevzusuyla gerçekten özlenendir, klasiklerdendir. Bölüm öncesi senaryoları bombadır.
Arkantos ve yaverleriyle en son poseidon'un amına koymakla oyun nihayete erer.

Favorim ajax.
akşamları toplanıp arkadaslarla karşılıklı oynadığımız oyundur universite ogrencisinin vazgecilmezdir.
arkantos adlı yiğidi barındıran oyun. iki de arkadaşı vardı. ajax ve amanra idi galiba.