bugün

sonradan ekleme zenginidir. insanlar açlıktan ölürken sen o pırlantanın parası ile 30 kişinin yıllık yiyeceğini karşılayabilirdin.

(bkz: emine erdoğan)
o pırlantanında büyük bi ihtimalle afrika topraklarından geldiğini öğrenince belki yüreğinde bir burkulma olur.. *
ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler den zerrece farkı olmayan bir duyarsızlık, umarsızlıktır. parası olmak onun suçu değildir evet ve ama israfın haram olduğu bir dine mensup olup ve "komşusu açken tok yatan bizden değildir"i bilmesine rağmen 3000 liralık başörtüsü takması, kanıma dokunuyor.

"dün açlığın baş gösterdiği somali de halk bir günde binlerce kayıp verdi" gibi davranıp, ceplerini doldurup, gemicikler alırken zerrece akıllarına gelmemişken açlar, bir anda kafalarına saksı düşmüşçesine, "açlar ama çok açlar, yazııkkk" diyerek somali'nin yolunu tutmuşlardır.

sudan'da çocuklara tecavüz edilirken, tüm dünya adama lanet yağdırırken, o adamın kanlı ellerini sıkan bizim siyasetçilerimiz değil miydi ki.

bu çabaların hepsinin türkiye'nin emperyal bir güç olma çabasına bağlıyor ve zerrece itimat etmiyorum. tek faydası ordaki insanların hayatına bir küçük iyilik olarak yansıması olur umarım.
saf değildir.
aa parmağımda kalmış yalanını söylese de; inanılacak insan değildir.

köy okullarına yardıma giderken en pahalı kıyafetlerini giyip yetmezmiş gibi yapabileceği en abartılı makyajı yapıp; aradaki seviye farkını çaktırmadan, gizliden gizliye mesajlarla veren insan modelinin farklı yüzlerdeki versiyonudur.

hani;
- bakın ben size yardım ediyorum. fotoğraflarda size sarılıyorum, aranıza karışıyorum ama herkes haddini bilmeli. benim param var sizin yok.
der gibi bir şey bu.

n'olur ki bi kaç saatliğine o insanlar gibi oluversen?
n'olur takmayıversen pahalı çantanı, mücevherlerini?
ne kaybedersin ki giymesen o süslü kostümerini.
bu mudur ki empati.
bu mudur yaşadıklarınızı anlıyorum sözlerinin onların lügatındaki karşılığı?

ben anlamadım. anlayan varsa beri gelsin.
oldu olacak orada ki çocuklara da 50 TL'lik banknotlar dağıtsın denilesi insan modelidir.
aç çocuklara sakız dağıtan ajda pekkan modelinin bir üst modelidir. bu, parmağında en az 9 milyarlık bir pırlantayla demokrasi ve vicdan gösterisi yapmaktır.
(bkz: blood diamond)