bugün

avrupa'nın bir yıllık dondurma tüketim masrafının, olduğu gibi afrika'ya aktarıldığında afrika'nın açlıktan kurtulacağını bilen her insanın yaptığıdır.

'hepinizin amına koyayım' *
dünyadan evvel, annesini babasını dövmesi gerekir. bu kadar sefaletin içerisinde, beni neden dünyaya getirdiniz diyerekten. ata'sının ne suçu var acep ? kafa basmıyor mu..
haklıdır çocuk kendisi açlıkla cebelleşirken, bazı denyolar kerhanelere para bayılıyor. karıyla yatarken akıllarına bile gelmiyor, lakin iş muhabbete gelince ben yardım ederim o olsa yaparım bu olsa yaparım. laf yapmayın lan. siktirin gidin yardım edicekseniz edin etmicekseniz muhabbetini etmeyin.* *
somali'deki çocukların tekrar yaptığı aktivite. tekrar ve tekrar bu dünyanın amına koymak istediklerini dile getiriyorlar bu günlerde.

"afrikalı bir çocuğun dünyası kadar boş bu dünya" -okan bayülgen
yalandır. afrikalı aç çocuk enerjisini saklamak için konuşmaz bile.
hakkıdır. hele ki o açlıkla cebelleşirken ramazan diye oruç tutup akşamına hayvan gibi yiyen bizler oldukça sövmekte haklıdır.
(bkz: çocuk haklı beyler)
hakkı falan değildir. başındaki dümbelek yöneticinin beceriksizlikleri neden bizim suçumuz olsun ki? rte yüzünden ben ona sövüyor muyum?
hakkıdır.
hakkıdır. bana sövse bile ben kalkıp lan ne diyorsun diyemem çünkü onları sömürenlere bende bayrakçılık yaptım bizde yaptık ve bugün onlar açsa bu hepimiz yüzündendir o zaman beyler devir afrika için yardım devridir. o yüzden

afrika yaz 5601 - (diyanet)
afrika yaz 2868 - (kızılay)
açlik yaz 5777 - (kimse yok mu derneği)
afrika yaz 3005 - (unicefturk)

düzeltme yazılan kısmı büyük harflerle yazılacak.
aç çocuğun söyleceği tek kelime açım olurdu. çocukların sözlüğünde sövmek yoktur;(
hakkıdır. dünyanın en zengin ülkelerinin zengin olma sebebi, aç insanların aç olma sebebidir.yani sömürüdür. amerika da obezite yaşayan, avrupa da zevk-i sefa süren her insanın üsütünde afrikalı aç çocukların kanı vardır.
hakkıdır.
elindeki tek kozu sövmektir zaten. yakında o hakkını da alırlar.
Haklı bir şekilde zengin insanlara sitem etmesi demektir.
afrikalı aç çocuğun tüm dünyaya çok pis sövmesi. açlık adama neler yaptırmaz ki. çok kötü bir olaydır gazetelere çıkan ufak bir çocuğun yerde otururken akbabaların onu yemek için beklemesi gerçekten hüzün verici bir görüntüydü.

bizim ülkemizde ki insanların bu durumdan ders alması lazım. her gün 5 milyon ekmek çöpe atılıyor bu ülkede. afrika halkının çektiği gerçekten çok büyük bir çile. bu ızdırabı çeken bir insanın küfür etmemesi mümkün değil.
diyecek laf yok , ancak, dünyaya sövmesinden önce, ana babasına sövmesi gerekir.
yardim için gelen ilaçlarin üzerinde ''tok karnına'' yazmasından sebeptir.
Çocuk haklı beyler dağılın.
O sövmesinde kim sövsün. Yediği fastfoodtan ötürü obez olan çocuk mu?
Yerden göğe kadar hakkı vardır, sövsündür, hatta beraber sövelim.

Denilen odur ki, avrupa'nın bir yıllık dondurma harcama gideri tamamıyla afrika'ya aktarılırsa, açlık, sefalet kalmaz.

On katlı hamburgeri löppp diye yiyip, ardından büyük boy elmalı turtayla, iki litre kolayı gömen, sonra da dr nowzaradan'dan medet uman amerikalı yamyamları gören çocuk, küfretmesin de napsın?!

Tek derdi, somonun bu yıl yağlanmaması olup karalar bağlayan, norveç' i duyup da, basmasın mı en kallavi küfürü?!

Yağı fazla görünce orasına burasına süren, altın taharat musluğuyla mabadını paklayan, şatafat düşkünü, petrol zengini araplara hiç değinmeyelim bile!

Durum hal böyleyken, g.tünü dönüp görmezden gelen, hiç yoklarmış gibi davranan sisteme ben de seninle küfrediyorum çocuk!
Fuck you!

Ayrıca coğrafya kader değildir diyenlere de fuck you!