bugün

ve arapların bu duruma sessiz kalıp sadece akıl verip onlar için dua etmeleridir.
Tamamen doğru tespit. Hâlâ daha sömürmeye devam ediyorlar. Adamların elmas madenlerini sömüre sömüre bitiremediler...

Ayrıca Afrika kökenli Amerikalı ve Avrupalıların iki yüzlü olduğu gerçeğini de ekleyeyim...
Batı karşısında her daim aşağılık kompleksine sahip eziklerin lakırtılarından biri.

Bunu diyen adamların türk veya islam kimliğine sahip olması da ayri bir ironi. Ulan avrupalılar gelmeden önce de sen sömürüyordun orayı sen, üstelik hiçbir katkı yapmadan. Tarihin ilk zenci isyanı bile abbasilere karşı.

Afrika bugün hala koloni dönemi altyapısını kullanıyor. Zimbabwe'de ülkeye dönen beyazlara sevgi gösterileri var. Afrikanın bir dönem açık ara en zengin ülkesi gac pisliğinde boğuluyor.
Afrikalılar utanmasalar avrupalıları geri çağıracaklar yönetmeleri için.

Avrupa sömürmüş de, soykırım yapmış da zart zurt. Hindistandan polonyaya sömürü imparatorluğu kuranlar mı söylüyor bunu? Bir ara cezayir soykırımı geyiği vardı böyle. Akabinde Cezayir bile siktir çekmişti bize, bizim tarihimize burnunuzu sokmayın diye.
Afrika dünyanın en verimli topraklarına sahip kıtadır. Afrika'da insanlar neden aç sorusunu ben de sormuştum zamanında. karar verdim. Afrika'daki açlıktan Afrikalılar sorumlu. ülkelerindeki verimli toprakları Avrupalı ülkelere ve Çin'e kiralıyorlar ve kendilerine tek bir mısır tanesi almadan bütün ürünü o ülkelere gönderiyorlar. düşünün o ülkelerin yöneticileri vatandaşlarının açlıktan ölmelerini umursamıyor.
Eksik söylem,
Sömürenlere karşı kayıtsız kalanlar da sorumludur.
sorumlu halbuki ülkeyi çoktan terketmiştir.
hırsızın hiç mi suçu yok?
Sacma tespit.
Insan tabiati geregi hep daha fazlasini ister.
Zamaninda dedelerimiz imparatorluk kurup 3 kitaya soz gecirdiyse, bu yuzdendir, yoksa acliktan olduklerinden degil.
O afrikada acliktan olenlerde bir avrupalidaki kafa olsa, teknoloji olsa vs. ayni sekilde onlarda somurur baska milletleri.
Sonuc olarak oyunun kurali bu.
Eger eziliyorsan, ben neden eziliyorum, neden kendimi koruyamiyorum diye dusunup sucu kendinde arayacaksin.