bugün

idama sebebiyet görülen suçu bilmeyen kimseler için, sözlük'te bahsi geçen başlığı aradım mamafih bulamadım.
üstteki linkte görebilirsiniz fekat bu kimse, internetten kadın hakları ile ilgili dökümanlar indirdiği için idam edilecek, eğer engel olunmazsa. dahası "suç" teşkil ettiği belirtilen şeyin, internetten çeşitli şeyler indirmek değil, indirilen şeyin "kadın hakları" ile olmasını da belirtmek isterim.
yarın bu zamanlar belki de siz gece uyurken ya da entry falan girerken dinci yobazlar bir aydını daha obur tarafa gonderecekler lutfen siz de yukarıdaki siteden mail atın en azından vicdanınızı rahatlatın.

(bkz: lutfen)
afganistan'da 23 yaşındaki Said Pervez Kambakşh islamda kadın erkek eşitsizliği adlı bir makaleyi bilgisayarına kaydettiği ve bu konu hakkında yorum yaptığı için aşırı dinci yobazlar tarafınca islama hakaret ediyor denilerek idam cezası ile cezalandırılmış üniversite öğrencisi.okuduğum kaynaklara göre davaya ne ailesi ne de savunma avukatı alınmış dava kapalı gerçekleştirilmiştir.dava 3 dakika sürmüş ve idam cezası verilmiştir.
kişinin abiside benzer suçlamalardan aranmaktadır.çağreyi kaçmakta ve saklanmakta bulmuştur.kendisi yardım istemiş ve ingiltere gazetesi independent kampanya başlatmıştır.yukarıdaki adreslere girerek yardımcı olabiliriz.sonucunda başarılı olamasak bile en azından sesimizi çıkarmış oluruz..
*
jack bauerin olaya müdahil olmasını gerektiren zaman zarfıdır.
dünyada her saniye haksız yere öldürülen insanlara istatiksel olarak artı bir ekleyecek olan adaletsiz idamdır.
dış işlerine fazla bel bağlamamak akıl karıdır zira 24 saat içerisinde ancak tek bir yazışma yapılabilir onun yerine jack bauerin olaya mudahil olmasını beklemek daha mantıklı bir harekettir.

geç kalınmış örgütlenme çabasıdır.
imza kampanyasına destek olarak; göz göre göre ölüme gönderilen bir genc icin, oturdugunuz yerden yapabileceginiz en dogru ve etkili yöntemdir.

--spoiler--
Said Pervez Kambas.
Afganistan'da 23 yaşında bir üniversite öğrencisi.
Suçu: internetten kadın haklarını içeren bir raporu indirip arkadaşlarına dağıtmak.
Cezası: idam ve onaylandı.
Kambas şimdi ölümü bekliyor.
--spoiler--
malum haber kaynağı genel olarak sallamasyon demde enformasyon merkezi olsa da, gerçektir kabilinden yanaşırsak: özgürlük neferlerinden bir kişinin daha aydınlık için karanlığa gömülmesine doğru kalan zaman dilimini ifade eden uyarı cümlesi. şak!: -sizler bu adamı yereceğim zannederken savunmamdan doğan nasıl da geçirdim efekti bu-

bildin, yereceğim: kendisi aptaldır.

ve aptallığı yakında cesedi ile tescillenebilir. dur hemen koşma eksi butonuna, oku da sabaha kadar 15 nickinle eksile sorun değil. yeter ki oku. ziklemiom zate oyu, moyu. bu 23/24 yaşındaki şahıs afganistan'da bm ve abd güçlerinin taliban'a karşı açtığı savaş sonrası ülkemizde ve dış basında şık kıyafeti ile dikkat çeken karzai'nin şeriat mahkemeleri tarafından mı katledilecek? ve hani şu kendi halkından kişilere işkence ederek asayişi sağlayıp, dağ tepelerinde değil de eteklerinde el kaide militanlarını arayan raşit dostum'un varlığını koruduğu şeriat mahkemeleri?

orada şeriat yok ki mahkemesi olsun ibne. adamlar açık seçik abd, bm çakalı. özgürleştirme furyalarından biri olan afganistan'ı demokratikleştirme sürecinde nasibini siktiri boktan bir stadyum, bedava uydu antenleri ve internet cafe şeklinde edinen ve bu görüntüden yola çıkarak "artık özgürüz" düşüncesi ile en yakın internet cafeye koşup "dur ben şu kadınları bilinçlendireyim. hazır özgürlük meşalesi yakılmış yakıt desteği olsun bu da. nasıl olsa bm, abd yanımda olmasa da arkamda" hezeyanı ile heyecanını print edip sokaklarda dağıtan vatan evladı en düz tabirle aptaldır.

ulan öküz, e be yavşak, tükürülür ancak senin özgürlükçü tutumunun pespayeliğine. kendi halkın futbol izleyeceğiz diye stad duvarlarına tırmanırken m-16 dipçiği yiyip suratı dağılıyor, bahçesinde kemikleri sayılan bir keçiden başka mal varlığı olmayan bir köy evine korku sebepli el kaide militanı baskını yapılıp hammerlarla duvarları yıkılıyor, demir bayozlarla kapıları parçalanıyor, 5 yaşındaki çocuklar plastik kelepçelerle bağlanıyor, sınırdaki pakistan askerleri abd ajanlarının desteğinde kadınlarınızın orasını burasını mıncıklıyor, afgan halkı sokaklarda abd askerlerince şamar oğlanı yapılıyor, çarşıda pazarda kadın erkek çocuk tartaklanıyor, izzet ve şerefin sokaklarda süründürülüyor ve sen imitasyon kadın hakları bildirgesi yayınlıyorsun.

öl lan!