Cok sinirlidir.
Yapmasın.

Kin ancak daha fazla kin doğurur.
Affetmek güzel şey aslında affettiğiniz insan aynı hatayı bir daha yapmama lütfunda bulunursa eğer.
Unutmamak ile affetmek aynı şey değil. Bir insanı affediyorsam kendim için ediyorum. Çünkü zihnim o düşüncelerden kurtulmalı yoksa çözene kadar sadece onu düşünüyorum. Onun yolu da inat etmemekten vazgeçmekten geçiyor aslında. Hiç hırslı bir insan Değilim ya da öyle sanıyorum. Vazgeçmek niye bu kadar zor bilmiyorum. Kontrolsüz bir şekilde bir şeyi istiyorum daha iyisi daha güzeli olsa bile tatmin olmuyorum.
Anlamak konusunda güçlük çeken kimsedir.

Her şeyi anlayan, herkesi affeder.
—Er M. K. Gupta
Kinci ve geçmişine takılan insan tipidir. Affedilecek şey vardır affedilmeyecek şey vardır. Ama affetmek büyüklükten gelen bir eylemdir. Sevdiklerinizi affedindir...
Benim.
Ölüm olsa ucunda affetmem.
Benimdir. Kin besliyorum sanırım. Yapılan bi şeyi unutmuyorum, unutamıyorum. Durup durup aklıma geliyor lan mal mıyım neyim. Affetmiyorum ulan.
En büyük kötülüğü kendine yapar.
kendi karmasına haksızlık eden insan. bir insanı affetmediğiniz sürece o negatif duygu hep sizinledir. affedin, affettiğiniz kişinin bunu bilmesine gerek yok. affetmeniz onun haklı olduğunu da göstermiyor, kendiniz için affedin.