bugün

referandum sonrası kemalistlerin msn, facebook iletisi olarak kullandığı ilginç sözdür.

yani hayır çıksaydı atatürk kazanacakmış onlara göre. ilginç bile değil, adamlar atatürk paranoyası ile ölecekler...

(bkz: her olayı atatürk e bağlayabilen kemalist)
anayasanın değiştirilen maddelerini bir bir inceledikten sonra her türk gencinin vereceği mantıklı tepkidir.
atatürk ün gölgesineden çıkıp kendini gösteremeyen bünyelerin demogojisidir.
daha sonrasında atatürk ün "türk milleti zekidir" sözüne karşı çıkarak "türk halkının %60 ı aptaldır" olarak değişecek olan msn iletileridir.
(bkz: facebook taki ergenlerin kemalist sanılması)
ülkeye demokrasinin hakim olmasına karşılık dikta rejimine sahip çıkılamadığını vurgulayan ezik vicdanların sözü.
(bkz: KEMALiSTLERiN GÖZ YAŞARTAN CÜMLELERi)
akp' nin seçimleri kazanması, anayasa değişikliği, atatürk heykellerine ve büstlerine çelenk koyma yasağı, içki yasağı gibi durumlarda sosyal paylaşım sitelerinde sıkça paylaşılan yavşaklık cümlesi. tabi götünden terler aktı ya ülkeye sahip çıkmak için, olmadı ne yapalım, affeder o da. 19 mayıs' ta taksim' de bayrak salladım, 29 ekim' de yürüyüşe katıldım, 10 kasım' da anıtkabir' e ziyarete gittim, vicdanım rahat. affeder, affeder.
atatürk ten af dilediği kadar Allah tan af dilememiş, aptallaştırılmış güruhun, fuzuli beyninde oluşmuş hezeyan.
Bu kadar elestirilmesine gerek olmayan laftir.

Nihayetinde che'ye sanal yalakaliklar yapmakla da devrime sahip cikilmiyor.

Se yapmayalim.