başlık sınırı sebebiyle tam hislerimi yazamadım.

aslı: afedersiniz ama toplu taşımadaki yaşlılardan nefret ediyorum.

3 saat süren bir 500t yolculuğundan çıkmış benim hislerimin tercümanıdır. otobüse bi biniyorum sanki kore şehitliği amk. bir de fırsat bulup oturursan sana öyle bi bakıyolar ki sanki 50 yıl önce kaybolmuş 20 lik dişini bulmuşlar gibi.

bir de kokuları var tabi. sanırım azrailin ağız kokusu amk. böyle garip bir giysi kokusu var. afedersiniz bokum daha iyi kokar.

özel yaşlı otobüsü yapsınlar arkadaş. 50 yaş üstü bu otobüslere binsin. bizde rahat edelim onlar da.

ya cidden teyze senin türkiye'nin en uzun hattında ne işin var allah için? karı öyle bi havayla biniyor ki yeri hazır gibi, nasılsa bi genç yer verir bana. o koltuğa oturuşu, o an etrafına bakışı falan iyice uyuz oldum anlayacağınız.

ilk durakta arkadaşıyla binip son durağa kadar örgü örenler mi dersin, arkadaşlarıyla sohbet edenler mi dersin, telefonu açıp yarım saat boyunca sağır kulaklarından dolayı otobüsü bağırışmalara boğan mı dersin! kadir topbaş amca ben bıktım bıktım ben!
bravo! bravo! mütiş bir fikir! ulan bir yer verceğiniz alttarafı.
Bak silmiş...
kesinlikle haklı olan bir önermedir..
bir de yer ver dercesine gözleriyle rahatsız etmez mi adamı sinirlendim gece gece.
Otobüse bedava bindikleri yetmiyor. Kendilerine özel olarak yapıldığını düşünüyorlar. Bide öğrencilere gençlere yer vermedikleri için kavga çıkartıyorlar. Bu ülkede ya yaşlı yada Suriyeli olucaksın zaten.
bazıları gerçekten ölmeyi unutmuş. ayrıca taciz ediyorlar, ben yerimi bir bunağa vermek zorunda değilim!
Şuan yaşlı teyzenin çantası tarafından taciz edilerek yazıyorum. Alın bunları mk.
Afedersiniz ama sözlüğe mallar alınmasın.
Doğru önermedir.
Bunu söylemek yanlış olur da, yaşlılar için ayrı bir bölüm, ya da ayrı bir otobüs ayarlanabilir. Hangi ilde yaşlılara yönelik ilerleme var?

65-70 yaşındaki insanlar çok mu seviyor otobüste perişan olmayı? Yapın onlara özel şehir turu, gidip gidip gelsinler. Allah allah, eşleri ölmüş insanlar sabahtan akşama kadar bomboş evde duramaz tabi. Ben bile evde yalnızken televizyonu açıyorum ki ses olsun evin içinde de kafayı yemiyeyim diye.

Yok yok yaptık, yok şunu yaptık, yok onu park yaptık.
iş saatlerinde 65 yaş üstüne ücretli yapacaksın anca öyle çözülür bu sıkıntı.

özellikle istanbul için söylüyorum, zaten genç dediğin kişinin sabahtan akşama kadar bir ırzına geçilmediği kalmış, yorgun argın evine gitmek için toplu taşımaya biniyor ama bu yaşlı kesim yüzünden oturacak yer bulamıyorlar. 1,5-2 saat boyunca koşturma içinde her vasıta full dolu şekilde yorgun argın evine gidiyor.

yazık, biraz empati kurmaları gerekli.