1929'da Maryland Baltimore'da doğmuş olan abd'li şair. Radcliffe Koleji'nde okudu. insan hakları, kadın hakları savunucusu, savaş karşıtı barış sözcüsü. 1984'ten beri Kaliforniya'da yaşıyor.
an itibariyle 82 yaşında hayata veda etmiştir.
Erkek düşmanı bir lezbiyen şair.
gerçekten anlayamıyorum bazen bunları.
şiiri tek başına yazmak ataerkil düşünürlerin dayattığı bir şeymiş hahaha. gerçekten nasıl düşmanlık yapacağını bilmiyor bu feministler de saçma sapan şeyler buluyorlar. 3 çocuk annesi ayrıca ama bundan pişmanlık duyuyor çünkü anneliği hayal gücünü olumsuz etkiliyormuş. en azından vücudum bozuluyor dememiş bu da bir şeydir.

Şiirde MiTlerin kullanımına karşı çıkmıştır çünkü bunların ataerkil olduğunu düşünür ancak daha sonradan kendi söylediği ile çelişmiştir.

Şiirleri genelde kadınlık üzerinedir. Kendisine göre her şeyin sebebi erkeklerdir.

ayrıca bu hanımefendi Virginia Woolf’u oldukça takdir etmiştir ve kendisi hakkında şöyle demiştir:

Sinirli olup da sinirli olduğunu bu kadar belli etmemeye çalışan bir kadın daha görmedim.

ancak onu da eleştirerek aslında kadınları değil de erkekleri baz aldığını düşünmüştür yazarken çünkü genel okuyucu kitlesi de erkektir. yani işi hep yokuşa sürmüştür ki kendisi de aynı şeyi yaptığını söylüyor.