manchester united'in 18 yaşındaki kosova asıllı belçikalı yeni yıldız adayı.
yeni ronaldo olarak betimleniyor. ne kadar doğrudur zamanla göreceğiz.
neden belirtiyorum bilmiyorum fakat müslüman bir futbolcudur. şu da resmi twitter hesabı;

https://twitter.com/adnan_januzaj
alex ferguson'un güvendiği bir isim.
görsel
türkiye milli takımını seçmesi için görüşmelere başlanacakmış. nedeni de kosovalı akrabalarının türk kökenli olmasıymış.

ilgilenen ülkeler: belçika, arnavutluk ve türkiye.
manu'da 44 numaralı formayı giymektedir.
1995. doğumlu. Geçen hafta ilk premier lig maçına çıkmış genç yetenek. Gümbür gümbür geliyor. Hızlı ve teknik ama fiziği yetersiz gibi. Sıska biraz ama ronaldo daki değişimin bir benzerini yaşarsa yeni ronaldo olacak potansiyel var. Ayrıca belçika , arnavutluk , kosova ve türkiye milli takımları peşinden koşuyor. O ise yüzde 90 arnavutluk u seçecek. Zaten biz burada biraz dış kapının mandalı oluyoruz.
dün manuyu ipten almıştır. ilk 11 başladığı ilk premier lig maçında 2 gol atmıştır.
geleceğin yildiz adaylarindan , manchester united formasi giyen genç oyuncudur. dünde sunderland'e karşı 2 gol atarak yıldızlaşmıştir.
hızı ve üstün top tekniğinin yanında son vuruşlarda ki becerisi ile ileride adında sıklıkla söz ettirmesi muhtemel olan başarılı ve genç futbolcu.
6 ülke milli takımında oynatmak için peşinde. arnavutluk , belçika , kosova , türkiye , ingiltere ve sırbistan.
arnavut/kosova/türk/belçika/sırp/hırvat/ingiliz asıllı genç topçu. *

valla eşşek olmamak lazım. şayet bu çocuğa türk milli takım forması giydirme şansımız varsa derhal adnan'ın taşakları öpülmeli ve milli takım için ikna edilmeli.

çocuk belçikayı istemediğini söyledi. ingilterede oynaması için kanunlar gereği 2018 yılını beklemek zorunda ve 2018 i bekleyecek kadar salak değil.

arnavut olduğu için sırpları reddeder, hırvatlarda buna benzer.

müslüman olmasından mütevellit arnavutluk ve biz kalıyoruz. arnavutluğu tercih edebileceğini söyledi bu çocuk. plasede biz yer alalım ve adnan a ''arnavutluğun büyük abdestinde boncuk yok, sen bizi seç sıçtığın altın olur'' diyerek ikna etmemiz şart. tabi fatih hoca gibi yurt dışındaki türkleri elinden kaçırma potansiyeli olağan üstü olan bir hocaya sahibiz. örnek mesut özil manyaaa.

''fatih hoca adnan ı bize getir'' diye tezahüratlarla kulağını patlatsak keşke hocanın.

bakalım ilerde konuşuruz bol bol nerde olacağını bu süper çocuğun.
ingiltere futbol federasyonu'nun peşinde olduğu futbolcu. sanırım adamı zorla ingiliz yapacaklar.
o nasil soyisindir telafuzuna tukureyim.
bir an önce türk milli takımına kazandırılması gereken çocuk.
top hakimiyetinde mesut özil, penetrelerde messi, şutlarda zidane.

bu çocuk bi harika dostum !

http://www.youtube.com/watch?v=VlJP-5n52pI

not: bugün manu ile 5 yıllık sözleşme imzaladı.
geleceğin en iyi kanat oyuncularından biri olacaktır.
"Basın, Belçika , Hırvatistan, Türkiye ve Sırbistan milli takımlarında oynamam için davetiye aldığımı da yazdı, ama bu da doğru değil. Babam ile hiç kimse temasa geçmedi. Benim için Arnavutluk Milli Takımı başta geliyor. ikinci sırada Belçika ve üçüncü sırada ingiltere milli takımları var. Türkiye ve Sırbistan milli takımlarında oynamam söz konusu değil."

demiş futbolcu.

türk milli takımına kısaca yokum demiş.

üzüldüm açıkçası.
ne idüğü belirsiz futbolcu. sanırım ingiliz milli takımını seçecek.. ulan her ülke talip bu çocuğa.
Bu aralar gündemden düşmeyen oyuncu. Çok yetenekli olduğu söyleniyor ama bence abartılacak derecede değil. Türk ve sırp milli takımında oynamasının söz konusu olmadığını söylemiş. Ulan bizimle zaten ne alaka diyordum bende. Neyse messi gözüyle bakmayın. olsa olsa eden hazard.
O kadar arnavutluk ta oynamak istiyorum demesine rağmen nasıl olmuş ta arnavutluk tan kimse aramamış anlayamadığım futbolcu. Şimdi dargınım ayağına gider belçika milli takımı nı seçer mis gibi oynar.
44 numaralı formasıyla malatyalı arkadaşların yurt dışındaki en gözde oyuncusudur an itibariyle.
3 yıl sonra barcelona tarafından 70, bilemedin 80 milyon avroya stın alınacak olan oyuncu.
milli takım seçimi kosova'dan yana kullanarak an itibariyle tarihe geçmiştir.